Skaistā Adelīna, jeb: Mīlestība un briesmas

KolekcijaMazie izdevēji
NosaukumsSkaistā Adelīna, jeb: Mīlestība un briesmas
Papildu informācijaSkaistā Adelīna, jeb: Mīlestība un briesmas: Jaunlaiku oriģinālromāns iz Rīgas sadzīves.
Izdevējs: M. Freiberga apgāds.
Izdevuma veidsgrāmata
Darba veidsoriģināldarbs
Kategorijas
Žanri/ Literatūra/ Literatūras veidi/ proza/ romāns
Darba autorsKārlis Cilinskis
Faili
Izdošanas gads/vieta1904
Atslēgvārdi

:Notikuma vieta
:Iztēlotā vieta
:Epizodiskā vieta (bez būtiskas nozīmes sižetā)
Tiek rādīti ieraksti 1-20 no 85.
#VietaDatumsVeidsKategorijaVietas tipsTeksta fragments
   
1Bastejkalns
(Bastejkalns, Rīga)
(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaBija jauka jūlija mēneša diena, svētdiena. Visi atklātie dārzi bija ļaužu bariem pārpildīti, pat tā sauktais Bastejkalns, pa kuru viļņojās lieli ļaužu pūļi gan augšup, gan lejup.
2Peldu iela 26/28, Rīga
(Peldu iela 26/28, Rīga, LV-1050)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vieta"..vaj tad jūs vairs neatminat, ka jūs man kādas nedēļas atpakaļ aizdevāt piecdesmit rubļus?" "Kur?" "Varšavas viesnīcā."
3Liepāja
(Liepāja)
(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaVisas trīs personas nevarēja iesākumā nekādējādi aprasties ar Liepājas dzīvi..
4Liepāja
(Liepāja)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vietaLai gan Liepāja nav nezin cik tāļu no Rīgas un lai gan abās pilsētās runā tās pašas valodas un lai gan viņas stāv zem viena un tā paša sceptera, tomēr tā vietiņa, kur cilvēks dzimis un uzaudzis, pavadījis savu bērnību un jaunīnu un tad piedzīvojis priekus, kā bēdas, laimi, kā nelaimi, baltas, kā nebaltas dienas, tā viņam paliek mūžam svēta, dārga un mīļa, pie tās paliek viņa sirds sieta līdz beidzamas dvašas vilcienam, līdz kapa malai.
5Latgales priekšpilsēta
(Rīga)
(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaUn, kad viņi bij vēl kādas glāzes iztukšojuši, tad tie atstāja zināmo pārdotavu un aizgāja uz Maskavas priekšpilsētas pusi un tad gāja pa lielo Maskavas ielu uz Jāņa vārtu pusi..
6Āgenskalns
(Rīga)
(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaBeidzamos vārdus Juris izrunāja ļoti atri, jo kādi rai iegrabējās un viņš pazuda Āgenskalna mežā..
7Mārtiņa baznīca
(Slokas iela 34, Rīga, LV-1048)
(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaBet, kad viņš bija nokļuvis Mārtiņa baznīcas tuvumā, tad kur bijis, kur nebijis kāds šaubīgs vīrs aizkrustoja viņam ceļu.
8Iļģuciems
(Rīga)
(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaKādā dienā viņš dabūja zināt, ka Iļģeciemā esot kāds pārtikas preču veikals pārdodams, un viņš tad nu arī devās tūliņ turpu.
9Vidzeme
(Latvija)
(Nav norādīts)Minēts tekstāEpizodiskā vieta (bez būtiskas nozīmes sižetā)Tomēr viņš nevarēja nociesties savu parādnieku nejautājis pēc viņa kārtas un vārda, uz ko tas Raimundam atteica, ka šis esot barons fon L. iz Vidzemes.
10Rīga
(Rīga)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vietaLūdzu griežaties pie Rīgas nabagu valdes; varbūt, ka tā jums izpalīdzēs ar kādiem rubuļiem.
11Jelgava
(Jelgava)
(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaArī viņš bija atstājis Rīgu un aizkūlies uz Jelgavu, meklēt tur sev kādu vietu..
12Rīga
(Rīga)
(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaUn kad viss bija noticis, tad viņš gāja stipri pukstošu sirdi uz Amūra namu, Pēterburgas priekšpilsētā.
13Stacijas laukums 2, Rīga
(Stacijas laukums 2, Rīga, LV-1050)
(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaBeidzot suta kumeļš apstājās Rīgas-Dvinskas stacijā un iz vagoniem izplūda daudz publikas, kurā atradās arī Raimunds.
14Sanktpēterburga
(Saint Petersburg, Leningrad Oblast, Russia)
(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaUn kad viņam stāvēja Pēterburga aiz muguras, tad raibie piedzīvojumi lielajā, brinišķīgajā pilsētā, izlikās tam kā grūts, tumšs sapnis..
15Rīga
(Rīga)
(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaGan Rīgas ielas dārd, kad rati pa tām skrien, bet viņu akmeņi nepastāsta nevienam, kas tie tādi bijuši, kas pār viņiem vizinājušies. Bet tāpat arī Rīgas nami un torņi cieš klusu par tām lietām un notikumiem, kuras un kurus tie redzējuši un piedzīvojuši.
16Liepāja
(Liepāja)
(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaUn kad Rīgas nami un torņi bija pazuduši, viņu acīm nu Liepāja parādījusies, tad viņu gars raudzījās mierīgi uz paslēpto nākotni.
17Liepāja
(Liepāja)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vietaTas pats Dievs, kas mums palīdzēja dzīvot Rīgā, tas pats uzturēs arī tevi Liepājā; tas pats Dievs, kas valda Rīgā, valda arī Liepājā.
18Liepāja
(Liepāja)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vieta..palicis pie maniem, savas Adelīnas, sāniem, un tad tu būtu varējis tagad ar mums arī ceļot uz Liepāju.
19Bastejkalns
(Bastejkalns, Rīga)
(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaViņa aizgāja vēl reizi uz zināmo Bastejkalnu, lai gan kokiem lapiņas jau bija nobirušas un ziemelis iesācis sūtīt arī uz Rīgu aukstos vējus.
20Liepājas jūrmalas parks
(Liepu iela, Liepāja, Latvija)
(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaAk, un, kad citi Liepājas iedzīvotāji devās atklātajā pilsētas dārzā izpriecāties un noklausīties jaukajās mūzikās skaņās, tad Adelīna aizgāja daudz reizes viena pate uz jūrmalu, noskatījās ilgi, ilgi uz silzaļgano klajumu.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.