Rīga: Patrioti

Dalikt komentaru

KolekcijaD. Zeltiņa apgāds
NūsaukumsRīga: Patrioti
Papildu informācijaKultūrvēsturisku romānu triloģijas "Rīga" 1. daļa "Patrioti". Pirmizdevums.
2. daļa – "Labākās familijas" (periodikā 1921. gadā; nepabeigta). 3. daļa netika uzrakstīta.
IzdeviejsD. Zeltiņa apgāds
Formatsgrāmata
Darba veidsoriģināldarbs
Saitehttp://dom.lndb.lv/data/obj/66131.html
Kategorejis
Žanri/ Literatūra/ Literatūras veidi/ proza/ romāns/ vēsturiskais romāns
Darba autorsAugusts Deglavs
Saisteitī dorbiRīga: Labākās familijas
Rīga. Patrioti
Rīga: Labākās famīlijas
Rīga: Patrioti
Rīga
Rīga: Patrioti
Rīga
Rīga
Rīga
Rīga
Rīga
Rīga
Rīga: Patrioti
Rīga: Labākās famīlijas. 1. sējums
Rīga
Izdošanas gads/vieta1912
Rīga
Rīga
Pirmpublicējums periodikā laiks/vieta1911–1912

Nodrukāta laikrakstā "Jaunā Dienas Lapa" 1911. g. Nr. 147–244 un 1912. g. Nr. 75–196.

Atslāgvuordi
Tiek rādīti ieraksti 41-60 no 234.
#VītaDatumsTipsKategoreja Vietas tipsTeksta fragments
   
41Bastejkalns
(Bastejkalns, Rīga)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaUz tās pacēlās mūsu jaunais mūzas templis - pilsētas teātris, pacēlās gāzes iestāde, kuras pirmās liesmiņas mūsu pilsoņi jau redzējuši. Drīz tur redzēsim arī savu politehniku, kura tagad īrētās telpās, bet ir projektēts viņu celt uz pašu zemes.
42Raiņa bulvāris 19, Rīga
(Raiņa bulvāris 19, Rīga, Latvija, LV-1050)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaUz tās pacēlās mūsu jaunais mūzas templis - pilsētas teātris, pacēlās gāzes iestāde, kuras pirmās liesmiņas mūsu pilsoņi jau redzējuši. Drīz tur redzēsim arī savu politehniku, kura tagad īrētās telpās, bet ir projektēts viņu celt uz pašu zemes.
43Lielbritānija
(United Kingdom)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaPie mums, Anglijā, kur likumdošana atronas tautas rokās, labāk sakot, turīgo un izglītoto aprindu, kurām parlamentā pārsvars, nekad negaida, līdz tauta reformas ņem, mēs viņai tās dodam.
44Krima
(Crimea, Ukraine)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaKrimas kara laikā kāds Zeltiņu pagasta zemnieks Iekļavs 24 stundu laikā apņēmies nokrāsot it visus kroņa lielgabalus. Mēs, cunftes meistari, paši vainīgi. Kādēļ tad mēs neuzņēmāmies?
45Krievija
(Russia)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāEpizodiskā vieta (bez būtiskas nozīmes sižetā)Krievija, kā visas zīmes rāda, nenoliedzami atrodas lielu reformu priekšvakarā.
46Sanktpēterburga
(Saint Petersburg, Leningrad Oblast)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vieta«Mūsu garantija,» Hernmarks pasmaidīja, «ir mūsu augstais draugs viņa gaišība firsts Suvorovs, kuram tagad, kā pilsētas priekšniekam Pēterburgā, augsti sakari."
47Mārtiņa baznīca
(Slokas iela 34, Rīga, LV-1048)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaPie Mārtiņa baznīcas durvīm bija agrāk smilšu kalns, kas ļoti apgrūtināja baznīcēnus. Kāds draugs man sacīja: «Vai nevarēja izraudzīties baznīcas vietu citur?...» Es sacīju: «Aizcel projām to kalnu!» Viņš sacīja: «Kas to iespēj? Tādi milži mēs neesam!..» - «Vai gribi saderēt ar mani, ka viņu aizcelšu...» Pēc vienas nedēļas kalns bija norakts un aizvests projām, par ko izdevu vairākus tūkstošus rubļu. Milzis, kas šo brīnumu iespēja, bija kapitāls.
48Sanktpēterburga
(Saint Petersburg, Leningrad Oblast)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāEpizodiskā vieta (bez būtiskas nozīmes sižetā)Bet iznāk Pēterburgā kādas «Latviešu Avīzes», uz kuru redakciju nav bijis iespējams izdarīt nekādu iespaidu. Tā ir tā trakākā kūdīšanas lapa, kāda vien domājama...
49Krievija
(Russia)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāEpizodiskā vieta (bez būtiskas nozīmes sižetā)Ka latviešu tauta atdabūjusi brīvību un savas cilvēciskās tiesības, par to viņai jāpateicas Krievijas ērglim. Tādēļ itin dabiski - viņas simpātijas uz Krieviju un visu, kas krievisks...
50Vācija
(Germany)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaEsmu to lietu izdomājusi, kā mūs neviens nevarēs šķirt... Tev vajag bēgt ar mani, bēgt uz Vāczemi...
51Lielā iela, Rīga(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaViņš bija dabūjis darbu pie cunftīgā galdnieku meistara Štemeizena Lielajā ielā, no sākuma gan tikai par vienkāršu dienas strādnieku pie koku apēvelēšanas, ko viņš it labi prata, kā jau bijis muižu amatnieks.
52Viesturdārzs, Rīga
(Viestura dārzs, Rīga)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaKur tu, puika, man bumelē?... Pa to laiku var izstaigāt Aleksandra vārtus, ne tikvien Kaļķu ielu..
53Kaļķu iela, Rīga(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaKur tu, puika, man bumelē?... Pa to laiku var izstaigāt Aleksandra vārtus, ne tikvien Kaļķu ielu..
54Pleskava
(Pskov, Pskov Oblast, Russia)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaDīriķis gan dienējis tepat Kamerpalātā par grāmatvedi līdz pat pēdējam laikam, bet priekš maz dienām pārcelts uz Pleskavu, kādēļ viņu vairs nevarot satikt… [..] Un tādēļ vien, ka zeme viņam bija tapusi par karstu zem kājām, tas bija meties projām uz Pleskavu.
55Vācija
(Germany)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vieta Ja esat vācieši, tad dzīvojat Vāczemē!... Ejat atpakaļ uz savu «fāterlandi»!...
56Rātslaukums, Rīga(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaRīgas baznīcas torņi ar visiem gaiļiem aizslēpušies neizprotamā tumsā. Viņu neredzamie pulksteņi zvana vienā zvanīšanā, ļaužu bariem plūstot uz baznīcām, bet vēl jo vairāk uz Rātūža laukumu. Šodien no rātsnama balkona tiek nolasīta Rīgas bursprāka jeb tiesības un likumi, tāpat arī pasludināts, ko augstā rāte ievēlējusi no jauna savā sastāvā.
57Vidzeme
(Latvija)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vieta«Vajakis, kā tad šiem tā noaudzis?!» Kreilis noraustīja plecus. «Pie mums Kurzemē un Vidzemē gan tādas lietas nedzird.»
58Zasulauks
(Rīga)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāEpizodiskā vieta (bez būtiskas nozīmes sižetā)Tur bija mums jau pazīstamais Mārtiņš Balodis līdz ar Tilo fabrikas meistaru Pēteri Hānu, Jāņa skolas skolotāju Johanu Rātminderu Zasulaukā, Mārtiņa skolas skolotāju Jāni Kaktiņu un Mārtiņa baznīcas ērģelnieku Klāsonu.
59Latgales priekšpilsēta
(Rīga)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaTēvs uzņēma bodi Pēterburgas Ārrīgā.
60Maskavas forštate
(Rīga)
(Nav nūruodeits)Minēts tekstāIztēlotā vietaNebija ne politehnikas, ne katedrāles, pat ne Ģertrūdes un Pāvila baznīcas, nevienas no tām augstajām mājām, kas tagad apklāj izredzi uz Pēterburgas un Maskavas priekšpilsētām, bet tām pāri pacēlās Smilšu kalnu sarkanās galotnes, no kurām tagad lielākā daļa jau pazudušas no zemes virsas un tikai ir vēl pati augstākā, kura apstādīta ar parku un saucas Grīziņkalns...

:Nav norādīta kategorija
:Iztēlotā vieta

:Iztēlotā vieta
:Epizodiskā vieta (bez būtiskas nozīmes sižetā)
:Notikuma vieta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.