Mūzika pēckara staļinismā: Latvijas mūzikas dzīve un jaunrade 1944. līdz 1953. gadā

CollectionLU LFMI izdevniecība
TitleMūzika pēckara staļinismā: Latvijas mūzikas dzīve un jaunrade 1944. līdz 1953. gadā
Additional informationŠis izdevums ir Latvijas mūzikas vēstures sējums par desmit gadu laikposmu no sovjetiskās varas atjaunošanas Rīgā 1944. gadā līdz Staļina nāvei (1953). Pētījums hronoloģiski turpina izzināt Latvijas mūziku politiskas un radošas nebrīves apstākļos, ko grāmatas autors uzsāka darīt monogrāfijā "Mūzika okupācijā. Latvijas mūzikas dzīve un jaunrade 1940–1945" (2011).

Politisko un sociālo norišu fonā un kontekstā tiek sniegta mūzikas dzīves un jaunrades panorāma – mūzika koncertos, operā, radio, sadzīvē un izklaidē, koros un dziesmu svētkos. Tiek raksturota mūzikas izglītība un audzināšana, atskaņotājmāksla, mūzikas kritika un prese, Komponistu savienības darbība, publikas attieksme pret sava laika mūzikas norisēm. Ir aplūkots komponistu devums, latviešu mūzikas stila attīstība. Skarti jautājumi par mūziķu pretošanos režīmam un kolaborāciju.

Pētījumā sniegtā informācija galvenokārt pamatojas arhīvu avotos, kritiski un ierobežoti izmantoti prese materiāli, kā arī memuārliteratūra. Grāmata adresēta nebūt ne mūzikas speciālistiem vien, tās satura izklāsts pielāgots plašākām aprindām – žurnālistiem, koncertu un teātru apmeklētājiem, ikvienam mākslinieciskās kultūras interesentam.

PublisherInstitute of Literature, Folklore and Art (UL)
Formatbook
Work typeoriginal work
Categories
Genres/ Zinātniskie darbi/ Zinātniskā darba nozare/ mūzikas zinātnes pētījumi
Genres/ Zinātniskie darbi/ Zinātniskā darba nozare/ vēstures pētījumi
Genres/ Zinātniskie darbi/ Zinātniskā darba tips/ monogrāfija
AuthorArnolds Klotiņš
EditorLigita Bībere
Files
Linked worksMūzika okupācijā
Publishing year/ place02.11.2018
Rīga
Rīga
Keywords


Showing 1-1 of 1 item.
#LocationDateTypeType of location
  
1Rīga
(Rīga)
02.11.2018City

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.