Vīriešu krietnums un sieviešu untums. 1. daļa

KolekcijaMazie izdevēji
NosaukumsVīriešu krietnums un sieviešu untums. 1. daļa
Papildu informācijaVīriešu krietnums un sieviešu untums: romāns ar dažām tapinātam domām.
Izdevējs: Klāva Ukstiņa apgāds.
Izdevuma veidsgrāmata
Darba veidsoriģināldarbs
Kategorijas
Žanri/ Literatūra/ Literatūras veidi/ proza/ romāns
Darba autorsErnests Dinsbergs
IzdevējsKlāvs Ukstiņš
Faili
Saistītie darbiVīriešu krietnums un sieviešu untums. 2. daļa
Izdošanas gads/vieta1901
Liepāja
Liepāja
Pirmpublicējums periodikā laiks/vieta1899–1902
Liepāja
Liepāja

Laikrakstā "Latvietis".

Atslēgvārdi

:Iztēlotā vieta
:Epizodiskā vieta (bez būtiskas nozīmes sižetā)
:Nav norādīta kategorija
:Notikuma vieta
Tiek rādīti ieraksti 21-28 no 28.
#VietaDatumsVeidsKategorijaVietas tipsTeksta fragments
   
21Marsa laukums 5, Parīze
(Avenue Anatole 5, Paris, France)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vietaBijis Parīzē un tur apskatījies Eifela tūkstošu pēdas augsto torni. Gribēdams redzēt viņa spico galy, atliecis kaklu ar visu galvu tik daudz atpakaļ, ka cepure no galvas nokrituse, un, kaut gan naigi pēc tās ķēris, tak kāds ielas puika bijis mudīgāks.
22Svētā Izaka laukums 4, Sanktpēterburga
(St Isaac's Square, 4, Sankt-Peterburg, Russia, 190000)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vietaBijis arī Izaka baznīcā, no kā dzirdējis stāstam, ka viņas sienmaļi esot no tīra sudraba.
23Sanktpēterburga
(Saint Petersburg, Leningrad Oblast, Russia)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vieta..dažādus glaimu vārdus, kādus vien varējis atrast, tām sievietēm deklamējis priekšā, sāka stāstīt, ka bijis reiz Pēterburgā, tur redzējis brīnuma lietas: no varenmilzīga akmiņa izcirstu lauvu, ar cilvēka krūtīm un galvu, kas izrādās, it kā tas lauva gribētu ierīt to cilvēku jeb ka cilvēks jātu uz lauvas.
24Amerikas Savienotās Valstis
(United States)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vietaMūsu, latviešu, sievieši vēl nu gan maz ko zina no tādas sieviešu brīvības un augstskološanās, par skolotājām, advokatām, ārstām utt. Bet citās tautās, īpaši Amerikā, tādas jau ir laba tiesa.
25Stokholma
(Stockholm, Södermanland, Sweden)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vietaTad tos aizveduši Zviedrijas galvas pilsētā Stokholmā, stādīja tos puikas ķēniņam priekšā ar lūgumu, lai viņa majestāte tos liktu pārjautāt (pāreksaminēt), lai viņš paats dabūtu pārliecināties, vai latvieši ir tādi puslopi, par kādiem tās balsis tos noskandinājušas.
26Jeruzaleme
(Jerusalem, Israel)
(Nav norādīts)Minēts tekstāEpizodiskā vieta (bez būtiskas nozīmes sižetā)P. pilsēts nav vis tāds kā šis mazs pilsētiņš, tādus tur kādus simtus var sabāzt iekšā, un tur mājo ļaudis no visām tautām un malām kā Jeruzālemē pa vasaras svētkiem.
27Vācija
(Germany)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vietaPārstaigājis visu Vāczemi un Dievs zina, kur vēl redzējis lielas pilsētas, augstus kungus, greznas kundzes un skaistas daiļas jaunkundzes un kas zina, ko vēl nē.
28Liepāja
(Liepāja)
1901Izdošanas gads/vieta(Nav norādīts)Pilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.