Skaistā Adelīna, jeb: Mīlestība un briesmas

KolekcijaMazie izdevēji
NosaukumsSkaistā Adelīna, jeb: Mīlestība un briesmas
Papildu informācijaSkaistā Adelīna, jeb: Mīlestība un briesmas: Jaunlaiku oriģinālromāns iz Rīgas sadzīves.
Izdevējs: M. Freiberga apgāds.
Izdevuma veidsgrāmata
Darba veidsoriģināldarbs
Kategorijas
Žanri/ Literatūra/ Literatūras veidi/ proza/ romāns
Darba autorsKārlis Cilinskis
Faili
Izdošanas gads/vieta1904
Atslēgvārdi

:Notikuma vieta
:Iztēlotā vieta
:Epizodiskā vieta (bez būtiskas nozīmes sižetā)
Tiek rādīti ieraksti 41-60 no 85.
#VietaDatumsVeidsKategorijaVietas tipsTeksta fragments
   
41Jelgava
(Jelgava)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vietaNākat man tikai tūliņ līdzi uz Rīgu; ko jūs te murkšat pa Jelgavu, kur nekā nav?
42Rīga
(Rīga)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vietaIzņēma iz kādas bankas savu nelielo kapitālu un pēc maz dienām visas trīs personas bija gatavas doties projām no Rīgas, no šīs sirmās pilsētas.
43Jelgava
(Jelgava)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vietaKrampi, iesim, nu mūsu darbs ir padarīts; bet drīz vien visa Jelgava būs uztraukta, kad miesnieks suķa vietā atradīs līķi.
44Rīga
(Rīga)
(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vieta..beidzot valdīja [..] visā vecajā sirmajā Rīgā dziļš klusums, tikai šur un tur iegrabējās dažu fūrmaņu rati, par zīmi, ka vēl daži cilvēku bērni ir nomodā.
45Latgales priekšpilsēta
(Rīga)
(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaPēc kādām minūtēm ormaņa rati apstājās pie kāda diezgan liela un glīta nama Pēterburgas priekšpilsētā.
46Valmiera
(Valmiera)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vietaNopirkāt Valmierā jaunus, mīkstus zābakus, kā ar jaunus svārkus, gan tad būs viss labi; varēsat iet i kājām, i braukt, kamēr nebūsat iekļuvuši Pēterburgā.
47Sanktpēterburga
(Saint Petersburg, Leningrad Oblast, Russia)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vieta"Zem kājām sametušās čulgas, tā kā man nākas ļoti grūti kulties uz priekšu. Un tomēr man vajaga nepieciešami tikt Pēterburgā." "Ko jūs sakāt, Pēterburgā? Vī, manu dieniņu, tas jau ir varen garš ceļš, kas jūsu kājām jāmērī?"
48Sanktpēterburga
(Saint Petersburg, Leningrad Oblast, Russia)
(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaArī savus zābakus viņš bija pazaudējis, un tā nu viņš bija piespiests ar pus svārkiem un basām kājām ceļot uz Pēterburgu.
49Baukalns
("Baukalni", Plācis, Straupes pagasts, Pārgaujas novads)
(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaKrēsla jau sāka mesties, kad viņš nokļuva uz tā saukto "Plāča kalnu", no kura tas ieraudzīja vairāk zemnieku mājas.
50Lielstraupe
(Lielstraupe, Straupes pagasts, Pārgaujas novads)
(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaBeidzot viņš atstāja mežu un uzgāja atkal uz šoseju, pa kuru tas soļoja naigi vien uz priekšu, kamēr nebija nokļuvis Turaidas Daniela krogā, kur tas par Žagaru krogā no krodzinieka un Vaidena dabūtām kapeikām nopirka pudeli alus un vienu kliņģeri un tad, daudzmaz atspirdzinājies un atpūties, steidzās atkal uz priekšu un nemitējās iet, kamēr nebija aizsniedzis Liel-Straupi, kur tas iegāja vietējā krogā...
51Turaida
(Turaida, Krimuldas pagasts, Krimuldas novads)
(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaBeidzot viņš atstāja mežu un uzgāja atkal uz šoseju, pa kuru tas soļoja naigi vien uz priekšu, kamēr nebija nokļuvis Turaidas Daniela krogā, kur tas par Žagaru krogā no krodzinieka un Vaidena dabūtām kapeikām nopirka pudeli alus un vienu kliņģeri un tad, daudzmaz atspirdzinājies un atpūties, steidzās atkal uz priekšu un nemitējās iet, kamēr nebija aizsniedzis Liel-Straupi, kur tas iegāja vietējā krogā...
5211. novembra krastmala, Rīga(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaMucas nu tika izveltas visas sētā un uzceltas uz garu, garu rospusku un aizvestas uz Daugavas tirgus laikumu; arī tā, kurā atradās Karpis.
53Vecrīga
(Rīga)
(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaIekšrīgā, kādā pirmās šķiras restorācijā, kādas dienas vēlāki pēc augšējiem notikumiem sēdēja trīs kungi pie apaļa pulierēta ozola galda, uz kura stāvēja vairāk vīna pudeles.
54Valmiera
(Valmiera)
(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaPēc triju stundu ceļojuma viņš ieraudzīja Valmieras baznīcas torni. [..] Ak, cik laimīgs viņš jutās, kad tas beigās ieguva Valmierā trūkstošos apģērba gabalus.
55Viestura dārzs, Rīga(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaUn nu viņš izgāja lēniem soļiem iz zināmām telpām laukā, bet, kad viņš atradās uz ielas, tad tas devās kā vējš uz Aleksandra vārtu pusi, pa kuriem viņš pēc kādām minūtēm izcirtās iz sirmās, vecās Rīgas laukā..
56Sanktpēterburga
(Saint Petersburg, Leningrad Oblast, Russia)
(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaViņam vajadzēja vēl gandrīz veselu stundu gaidīt uz vilcienu, kas to aizvizinātu uz lielo Krievijas galvaspilsētu Pēterburgu, bet šis pats īsais laika sprīdis izlikās tam kā mūžība.
57Stacijas laukums 2, Rīga
(Stacijas laukums 2, Rīga, LV-1050)
(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaViņa bailes bija gluži veltīgas, jo policejai nebija vēl ne jausmas par notikumu uz Bastejkalnu, tomēr viņa sirdsapziņa dzina to kā putna spārniem uz Rīgas-Dvinskas staciju.
58Bastejkalns
(Bastejkalns, Rīga)
(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vietaViņa stāvēja kādas minūtes uz tās pašas vietas, uz kuras tā bija nokritusi zemē, lielā izsamisēšanā un bēdās, bet tad iesāka iet lēniem soļiem no Bastejkalna zemē un doties mājup..
59Vērmanes dārzs, Rīga(Nav norādīts)Minēts tekstāNotikuma vieta.. nevarēja neko sadzirdēt, kā tikai tālas mūzikas skaņas, kuras nāca no Vērmaņa dārza puses, bet kuras viņas sirdi vēl vairāk bēdināja..
60Rīga
(Rīga)
(Nav norādīts)Minēts tekstāIztēlotā vietaAk mana sirdspuķīte, gan domāju, ka es varēšu palikt Rīgā, bet tagad, tagad man visi ceļi uz laimi aizkrustoti!

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.