​Literārās akadēmijas nodarbības martā

Logo_Literara akademija.jpg

Martā Piejūras pilsētu literārā akadēmija (PPLA) aicina uz vairākām nodarbībām, kuras vadīs rakstnieces, literatūrzinātnieces, Liepājas Universitātes (LiepU) lektores un maģistra studiju programmas "Rakstniecības studijas" absolventes. Visas tikšanās ir bez maksas un notiks LiepU, Kūrmājas prospektā 13.

"Šomēnes paredzētas ne tikai teorētiskās, bet arī praktiskās nodarbības, kas veidos bāzi turpmākai radošai darbībai – savu literāro darbu rakstīšanai un veiksmīgam darbam Piejūras pilsētu literārās akadēmijas nodarbībās, analizējot lektoru uzdoto," stāsta Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas vadītāja, LiepU lektore Linda Zulmane.

10. martā plkst. 12.00 par dienasgrāmatas rakstīšanu radošajā procesā, balstoties uz personīgo pieredzi, runās "Rakstniecības studijas" absolventes Daila Bružuka, Iveta Salgrāve un rakstniece Jana Egle. Pēc tam tiks analizētas PPLA dalībnieku iesūtītas dienasgrāmatas un notiks L. Zulmanes lekcija par dienasgrāmatu vēsturi, attīstību, veidiem un radošo procesu. Šajā tikšanās reizē varēs arī uzklausīt I. Salgrāves stāstu par savas pirmās grāmatas "Kaut ko padarīt" tapšanu.

14. martā plkst. 12.00 Liepājā viesosies literatūrzinātniece Liene Lauska no Austrijas, kura vadīs lekciju par rakstniecību un mentālajām slimībām. Savukārt 16. martā plkst. 16.00 lekcijā "Globālais un lokālais jaunākajā latviešu literatūrā" varēs tikties ar literatūrzinātnieci un literatūras kritiķi Sandru Ratnieci, bet pēc tam – ar rakstnieci Ilzi Jansoni, kura stāstīs par reliģiozitātes atspoguļojumu prozā.

PPLA marta nodarbības noslēgsies 24. martā – plkst. 12.00 notiks LiepU lektores Sandras Okuņevas lekcija "Konkrētā dzeja latviešu bērnu literatūrā: teorija un prakse. Plānots aplūkot konkrētās dzejas teorētiskos aspektus un daudzveidību, praktiski analizēt divu latviešu bērnu dzejas autoru – Jāņa Baltvilka un Māra Runguļa – konkrētās dzejas paraugus un arī pašiem uzrakstīt dzejoli, kura pamatā ir vizuālie vai audiālie signāli. Noslēgumā notiks L. Zulmanes lekcija par psihoanalīzi – Zigmunda Freida kļūdīšanās teoriju. "Aicinu no 15. līdz 16. martam arī apmeklēt LiepU konferenci "Aktuālas problēmas literatūras un kultūras pētniecībā"," piebilst L. Zulmane. Plašāka informācija par pasākumu pieejama LiepU mājas lapā.


Projektu "Piejūras pilsētu literārā akadēmija" pārstāv nodibinājums "Via Cultura", un tas tiek realizēts sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību, LiepU un Ventspils Starptautisko rakstnieku un tulkotāju māju. Pieteikšanās nodarbībām un plašāka informācija: zlinda@inbox.lv.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.