Skiču burtnīca. Simts

Komentēt

KolekcijaIzdevniecība "Dienas Grāmata"
NosaukumsSkiču burtnīca. Simts
Papildu informācija

Publicitātes informācija

Gundegas Repšes jaunā eseju grāmata sniedz personisku ieskatu aizvadītajā Latvijas simtgades gadā. Rakstnieces dienasgrāmatā tverts laika posms no 2017. gada 18. novembra līdz 2018. gada 18. novembrim.

"Līdzās Latvijas simtgades fanfarām un bagātīgajām svētku reportāžām gribējās saskatīt jubilejas gadu caur viena indivīda pieredzi. Ieraudzīt (vai neieraudzīt) valsti sevī. Žanrs – dokumentāla esejistika."
Gundega Repše

"Kādi mēs bijām Latvijas simtgadē? Gundegas Repšes dienasgrāmata dod tiešu liecību par 2018. gadu, stāstot bez izskaistinājumiem, bet ar mīlestību Autore atgādina, ka ideāli un sirdsapziņa nebūt nav aizgājušā laikmeta relikti, ka tās ir substances, kuras vēl joprojām izšķir – valstij būt vai nebūt. Literatūra dzimst jēgas klusajā pazemībā, raksta Repše; piebilstu, ka arī valsts dzimst un top jēgas klusajā pazemībā. Grāmata nebuldurē līdzi "tītaru bara dziesmusvētkiem", bet ir šīs jēgas meklējums."
Vita Matīsa

Grāmatas māksliniece Katrīna Vasiļevska
Grāmata tapusi un izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu
Cieto vāku sējums, 200 lpp., izdota 2019. gada 3. maijā.
IzdevējsDienas Grāmata
Izdevuma veidsgrāmata
Darba veidsoriģināldarbs
KategorijasŽanri / Literatūra / publicistika / eseja
Darba autorsGundega Repše
MākslinieksKatrīna Vasiļevska
Faili
Izdošanas gads/vieta03.05.2019
Rīga
Rīga
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.