Segvārdi un segburti

Komentēt

KolekcijaApgāds "Mansards"
NosaukumsSegvārdi un segburti (Latviešu valoda)
Papildu informācija

Publicitātes informācija

Grāmatas "Segvārdi un segburti. Noslēpumi un meklējumi" autora literatūrzinātnieka, Dr. philol. h. c. Ilgoņa Bērsona mūžs ir veltīts latviešu literārā mantojuma apzināšanai, pētniecībai un publicēšanai.
Ilgonis Bērsons: "Ilgus gadus vākdams materiālus īpašai kartotēkai, esmu nokļuvis līdz nodomam, ka jāraksta vispirms ar tiem segvārdiem, par kuriem varu kaut ko īpašu pastāstīt. Gribu veidot notikumu ķēdītes, arī tādas, kuras pēkšņi pārtrūkst, jo ielauzies Lielais Nezināmais. Godātie lasītāji, jūs varat būt talcinieki. Lūdzu! Pseidonīmu meklēšana un atrašana ir piedzīvojumiem bagāta."
Janīna Kursīte-Pakule: "Tā ir grāmata, ko var nosaukt par Ilgoņa Bērsona pērli. Izcila dāvana literatūras gardēžiem. Tas ir pamatīgs pētījums par latviešu rakstnieku segvārdiem, kas vienlaikus lasāms kā aizraujošs īsdetektīvu krājums. (..) Literatūrzinātnieku Ilgoni Bērsonu raksturo kurzemnieka pacietība un ārēji gandrīz nemanāma humora izjūta. Viegli lasīt, jo ilggadējais pūliņš, ko prasījusi rūpīga faktu vākšana un pārbaudīšana, atstāta sev, bet pūliņu rezultāts – stāsti ar gaišumu – tiek piedāvāti lasītājam." 
Avots: apgadsmansards.lv
IzdevējsMansards
Izdevuma veidsgrāmata
Darba veidsoriģināldarbs
ISBN9789934120497
Kategorijas
Žanri/ Literatūra/ Literatūras veidi/ proza/ biogrāfiskā proza/ biogrāfija
Žanri/ Zinātniskie darbi/ Zinātniskā darba tips/ rādītājs
Darba autorsIlgonis Bērsons
Faili
Izdošanas gads/vieta2014
Rīga
Rīga
Atslēgvārdi

Egona Līva piemiņas balva ''Krasta ļaudis''

Labākā realizētā literārā iecere


2014:Nav norādīta kategorija
Tiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsKategorijaVietas tipsTeksta fragments
   
1Rīga
(Rīga)
2014Izdošanas gads/vieta(Nav norādīts)Pilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.