Mūsu tautas gaita

Komentēt

KolekcijaIzdevniecība "Latvijas Mediji"
NosaukumsMūsu tautas gaita
Papildu informācija

Publicitātes informācija

Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā latviešu rakstnieces, tulkotājas, diplomātes un Triju Zvaigžņu ordeņa komandieres Annas Velēdas Žīgures tautas emocionālās vēstures grāmatu “Mūsu tautas gaita. Latvijas vēstures mirkļi.”

Grāmatā apkopoti reālu personu anonīmi atmiņu stāsti par piedzīvoto Latvijā laika posmā no 1914. līdz 2018. gadam, izkārtoti hronoloģiski. Darbā šādi atspoguļota Latvijas iedzīvotāju kolektīvā pieredze un pārdzīvojums dažādu vēstures un kultūras notikumu krustpunktos. Šie stāsti ir subjektīvi atmiņu fragmenti, kas nav interpretējami kā oficiālās vēstures liecības.

Grāmata veidojās, uzklausot cilvēkus, lasot dienasgrāmatas, intervijas un atmiņu stāstus. Šis izdevums ir izdzīvošanas mācība – te atradīsiet liecības par izturību un humora izjūtu, par varenu garaspēku, kas bijis raksturīgs Latvijas cilvēkiem visos laikos. Katrs lasītājs noteikti gribētu un varētu vēl ko piebilst, uzrakstīt, paplašināt. Tas ir iespējams: ikviena ģimene un dzimta var turpināt tautas gaitu un papildināt to ar savām atmiņām, piedzīvoto un pārdzīvoto. Šī ir tikai viena no iespējām.

Anna Velēda Žīgure ieņem nozīmīgu vietu Latvijas vēsturē, ir bijusī pirmā atjaunotās Latvijas vēstniece Somijā. Autore ar lepnumu nes valsts piešķirto Triju Zvaigžņu ordeni un Latvijas vārdu pasaulē. Anna Velēda Žīgure ir autore arī tādām populārām grāmatām kā: ”Es stāstu par Latviju”, “Marselīne”, ”Viņi.Ceļā”, ”Viņi.Svešos pagalmos”, “Latvijas klusie varoņi” un citām grāmatām, kas atstājušas neizdzēšamas atmiņas un iespaidus par Latvijas vēstures gaitām grūtos laikos.
IzdevējsLatvijas Mediji
Izdevuma veidsgrāmata
Darba veidsoriģināldarbs
ISBN9789934156854
Kategorijas
Žanri/ Literatūra/ Literatūras veidi/ proza/ biogrāfiskā proza/ dienasgrāmata
Žanri/ Literatūra/ Literatūras veidi/ proza/ biogrāfiskā proza/ memuāri/ atmiņas
Žanri/ Literatūra/ publicistika/ intervija
Darba autorsAnna Žīgure
Faili
Izdošanas gads/vieta2019
Rīga
Rīga
Atslēgvārdi
Tiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsKategorijaVietas tipsTeksta fragments
   
1Rīga
(Rīga)
2019Izdošanas gads/vieta(Nav norādīts)Pilsēta

:Nav norādīta kategorija
Tiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
NosaukumsAutorsIzdošanas gadsIzdošanas vieta
Dzimtas pagātnes tumsā : divi teksti par Latviju - atšķirīgas versijas par to, kā atskatīties uz vēsturiOsvalds Zebris
2019Rīga
Tiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.