Livonijas debesis

KolekcijaIzdevniecība "Dienas Grāmata"
NosaukumsLivonijas debesis
Papildu informācija

Publicitātes informācija

"Livonijas debesis" ir savā ziņā unikāls divu rakstnieku — latvietes Ingas Žoludes un igauņa Tīta Aleksejeva — kopdarbs. Būdami saistīti tēmā un vienā vēstures posmā, abi stāsti, "Marta” un “Adrians", prasmīgi papildina un izceļ viens otru, kopīgi pār laika varu ļaujot izplaukt neparastam mīlas stāstam — latviešu Bībeles pirmā tulkotāja mācītāja Ernsta Glika audžumeitas Martas Skavronskas (arī Martas Rābes, nākamās imperatores Katrīnas I) un igauņu Bībeles tulkotāja un Ziemeļu kara upura Adriana Virgīnija (Adrian Virginius) tikpat reālajam, cik izsapņotajam sakaram, viņu domām un ilgām. Un vēl šī ir grāmata par veiksmes cenu.

Inga Žolude (1984) par stāstu krājumu "Mierinājums Ādama kokam" (2010) saņēmusi Eiropas Savienības Literatūras balvu. Sarakstījusi četrus romānus, no kuriem jaunākais, "Materia botanica" (2018), tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai, divus stāstu krājumus un garstāstu "1904. Melanholiskais valsis" — liriski smeldzīgu versiju par komponistu Emīlu Dārziņu (visas izdevniecībā "Dienas Grāmata"). Ingas Žoludes darbi tulkoti angļu, poļu, igauņu, armēņu, ungāru, maķedoniešu, ķīniešu un citās valodās.

Tīts Aleksejevs (Tiit Aleksejev, 1968) ir igauņu prozaiķis, dramaturgs un vēsturnieks. Grāmatai "Livonijas debesis" rakstītā Aleksejeva novele "Adrians" tulkota jau desmit valodās, Igaunijā tika publicēta atsevišķi 2018. gadā un saņēma galvenos apbalvojumus, kādus Igaunijā var iegūt īsprozas darbs: žurnāla Looming gada prēmiju un Frīdeberta Tuglasa noveļu balvu. Viņa romānu triloģijas par Pirmo krusta karu pirmā daļa "Svētceļojums" saņēmusi Eiropas Savienības Literatūras balvu un iznākusi arī latviešu valodā ("Mansards", 2013). Vairāk informācijas par autoru www.tiitaleksejev.com.

Tīta Aleksejeva stāstu no igauņu valodas tulkojusi Maima Grīnberga.

Grāmatas māksliniece Katrīna Vasiļevska
Grāmatas vāku noformējumā izmantots attēls no Ernsta Glika tulkotās Bībeles pirmizdevuma (1689.gads, Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas krājums).
IzdevējsDienas Grāmata
Izdevuma veidsgrāmata
Darba veidsoriģināldarbs
ISBN 9789934595066
Kategorijas
Žanri/ Literatūra/ Literatūras veidi/ proza/ īsproza/ stāsts
Darba autorsInga Žolude
MākslinieksKatrīna Vasiļevska
TulkotājsMaima Grīnberga
Faili
Saistītie darbiKāda nezināma zināšana
Vai drīkstu tevi iztulkot?
Izdošanas gads/vieta28.04.2020
Rīga
Rīga
Atslēgvārdi


Tiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
28.04.2020Pilsēta
Tiek rādīti ieraksti 1-3 no 3.
NosaukumsAutorsIzdošanas gadsIzdošanas vieta
Jūtas no pagātnesSandra Vensko
2020Aleksandra Čaka iela 37 - 1, Rīga
Kāpēc tu man nerakstiIeva Melgalve
2020
Vai mums ir kopīgas debesis?Zanda Gūtmane
2020
Tiek rādīti ieraksti 1-3 no 3.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.