Kur sarkanas ogas auga

KolekcijaApgāds "Zvaigzne ABC"
NosaukumsKur sarkanas ogas auga
Papildu informācija

Publicitātes informācija

– Suiti? – pārjautāja Vasiļevss. – Kāpēc suiti?
– Teodor, kāpēc suiti? – jautāja Ulrihs.
– Tos, kas pārgāja kunga ticībā, sāka saukt par Šverina svītu. Tā kā vārdu “Šverins” mums izrunāt pagrūti, saka Sviriņš un svīta. Sviriņsvīta! Bet, tā kā svītu arī grūti izrunāt, tad svīta – suīta! Kopā – suiti. Nu, tā es te dzirdēju.

Kāpēc Alsungas puses iedzīvotājus dēvē par suitiem?
No kurienes šī novada iedzīvotājiem tik neparasti krāšņi tautastērpi?
Kāpēc šeit atšķirībā no pārējās Kurzemes valda katoļticība?

Daces Priedes romāns “Kur sarkanas ogas auga” vēsta par 17. gadsimta Alsungas novada pārvaldnieku, vācu tautības muižnieku Ulrihu fon Šverinu, kura valdīšanas laikā novads ieguva to savdabību, kas to izceļ vēl mūsdienās. Rūpīgi izpētītu vēsturisku faktu materiālu autore ietērpusi dzīvā un aizraujošā stāstā par tālaika cilvēkiem – apņēmīgo Ulrihu, viņa mīļoto Barbaru, kādu noslēpumainu priesteri un, protams, viņiem – suitu novada iedzīvotājiem.

Paldies romāna autorei, kura ir aktualizējusi Johana Ulriha Šverina piemiņu; pateicoties viņam, Alsungas novads lielā mērā ir ieguvis to krāšņumu un pievilcību, kas tam piemīt.
Zbigņevs Stankevičs, Rīgas arhibīskaps metropolīts

Grāmatas vēstījums ir kā krāsaina villaine, kuru Dace Priede ar sev raksturīgo drosmi uzdrīkstas izņemt no suitu dzīves gara bagātību pūralādes, lai no jauna pavēstītu stāstu par nepelnīti aizmirstu personību. Vēsturisko notikumu atainojums caurausts ar nesaraujamas un nesagraujamas mīlestības stīgām – mīlestības uz savu zemi, saviem sapņiem, Dievu un cilvēku.
Dace Blathena, Kurzemes Radio žurnāliste

Rakstniece, aktrise, režisore, teoloģe, mamma un vecmāmiņa Dace Priede (1954) dzīvo Kuldīgā. Līdz šim autorei izdotas divpadsmit grāmatas, kas visas iemantojušas lielu popularitāti lasītāju vidū.
IzdevējsApgāds "Zvaigzne ABC"
Izdevuma veidsgrāmata
Darba veidsoriģināldarbs
ISBN9789934084256
Kategorijas
Žanri/ Literatūra/ Literatūras veidi/ proza/ romāns
Žanri/ Literatūra/ Literatūras veidi/ proza/ romāns/ vēsturiskais romāns
Darba autorsDace Priede
Faili
Izdošanas gads/vieta2019
Rīga
Rīga
Atslēgvārdi

:Nav norādīta kategorija
Tiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsKategorijaVietas tipsTeksta fragments
   
1Rīga
(Rīga)
2019Izdošanas gads/vieta(Nav norādīts)Pilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.