Ērti pārnēsājami spārni

KolekcijaIzdevniecība "Neputns"
NosaukumsĒrti pārnēsājami spārni
Papildu informācija

Publicitātes informācija

"Ērti pārnēsājami spārni" ir Katrīnas Rudzītes otrais dzejoļu krājums. Par debijas krājumu "Saulesizplūdums" (2015) dzejniece saņēma Latvijas Literatūras gada balvu kategorijā "Spilgtākā debija".

"Katrīnas Rudzītes otrajā dzejoļu krājumā saglabājas dzejniecei iepriekš raksturīgais jūtīgi improvizējošais rokraksts, no asociativitātes tomēr arvien vairāk virzoties uz saprotamāku poētisko izteiksmi. Krājumu caurvij subjekta un valodas mijiedarbības motīvi, tiek risināts klasiskais modernisma jautājums par valodas iekšupvēršanās un vēstījuma attiecībām. Līdztekus risinātas arī indivīda un sabiedrības attiecības, brīvi rotaļīgos tēlos tiek pausta atsvešinātība un melanholija. Izmisums vispirms pāraug izaicinājumā, pēcāk – skumjā cerībā bez ilūzijām. Spilgtākā jaunā krājuma iezīme ir intelektuāla draiskulība – šķietami naivas blēņas un joki parādās skaidrā teorētiskā ietvarā, tā radot paradoksus, kas piešķir Katrīnas Rudzītes dzejai provokatīvu pieskaņu," tā krājuma redaktore dzejniece Anna Auziņa.

Rudzītes dzeja tulkota angļu, grieķu, slovēņu, krievu, baltkrievu un igauņu valodā. Dzejniece darbojas apvienībā "Sieviešu stendaps". Ir studējusi sociālantropoloģiju Latvijas Universitātē, patlaban Kultūras akadēmijā studē maģistra programmā "Kultūras un starpkultūru studijas".
"Krājumā iekļautajos tekstos esmu mēģinājusi apvienot intuitīvu pieeju valodai un apzinātus mēģinājumus pētīt tēmas, kas man šķiet nozīmīgas, bet vienlaikus ir sarežģītas vai grūti tveramas. Piemēram, dažādi apziņas stāvokļi un attiecības ar ķermeni. Arī attiecības ar valodu un rakstīšanu," tā dzejniece.

Grāmatas dizainu veidojusi Annija Grosa.
IzdevējsNeputns
Izdevuma veidsliterārs krājums
Darba veidsoriģināldarbs
ISBN9789934565878
Kategorijas
Žanri/ Literatūra/ Literatūras veidi/ dzeja
Darba autorsKatrīna Rudzīte
RedaktorsAnna Auziņa
Faili
Saistītie darbiKluss no iekšpuses
Izdošanas gads/vieta2020
Rīga
Rīga
Atslēgvārdi


Tiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
2020Pilsēta
Tiek rādīti ieraksti 1-3 no 3.
NosaukumsAutorsIzdošanas gadsIzdošanas vieta
"es vairs neesmu tā meitene"Ivars Šteinbergs
2020
Pasaules atrašanās vieta xAndris Ogriņš
2020Aleksandra Čaka iela 37 - 1, Rīga
Rudzīte un esRaimonds Ķirķis
2020
Tiek rādīti ieraksti 1-3 no 3.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.