Zigmunda Skujiņa literārais kino vakars

Spele-01.jpg

2016. gada 24. novembrī plkst. 18.00 grāmatu un kultūrpreču mājā "NicePlace Mansards" notika rakstniekam Zigmundam Skujiņam veltīts kino vakars, kurā literatūrzinātnieks Ilgonis Bērsons runāja par Zigmunda Skujiņa romānu "Kailums", kas ir filmas "Spēle" (1981) literārais pirmavots.

Filmas sižets vēsta par laiku, kurā kādu Latvijas pilsētas demogrāfisko līdzsvaru sašķobījusi fabrika. Tajā strādā pārsvarā jaunas meitenes, tāpēc katrs brīvs puisis ir zelta vērtē. Šajā sakaitētajā atmosfērā ierodas Kaspars, kurš tikko demobilizējies no armijas. Pēc fotogrāfijas viņš atpazīst meiteni, ar kuru sarakstījies dienesta laikā, taču Marika par tādām vēstulēm neko nezina. Situāciju sarežģī fakts, ka arī Kaspars uzdevies par citu.

Filmas režisors Arvīds Krievs, līdzrežisors Gunārs Piesis, operators Dāvis Sīmanis, scenārija autori Natālija Siņeļņikova un Arvīds Krievs, mūzikas autors Mārtiņš Brauns. Lomās:

Rūdolfs Plēpis, Tālis Valdis, Indra Burkovska, Ieva Kristiņa, Ārija Stūrniece, Juris Strenga, Ārijs Geikins, Ligita Skujiņa, Uģis Brikmanis, Iveta Brauna u.c.


Ilgonis Bērsons ir viens no ievērojamākajiem latviešu literatūrzinātniekiem, kurš ar literatūras pētniecību aktīvi nodarbojas jau vairāk nekā 60 gadu. Pēdējie literatūrzinātnieka darbi veltīti latviešu rakstniecībai totalitārisma apstākļos, arī represētajiem autoriem; vienlaikus pētnieks turpinājis darbu pie Kārļa Skalbes "Mūža rakstu" sastādīšanas un komentāriem.


Kino vakarus visa gada garumā atbalstījusi Rīgas domes Kultūras pārvalde un Rīgas Kino muzejs, organizē grāmatu un kultūrpreču māja "NicePlace Mansards" Kr. Barona ielā 21a, Rīgā. Ieeja seansos bez maksas.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.