Olafa Gūtmaņa fotoportretu izstāde

Gutmanis_foto.jpg

1. novembrī plkst. 17.00 Liepājas Latviešu biedrības namā tika atklāta Olafa Gūtmaņa (1927–2012) fotoportretu izstāde, kurā izcilo dzejnieku varēsim iepazīt viņa laikabiedru – Liepājas fotogrāfu portretējumos.

Ulda Brieža, Pētera Jaunzema, Gunāra Kopštāla, Vara Santa un Irinas Tīres veidotās dzejnieka fotogrāfijas līdz šim vienkopus nav bijušas apskatāmas plašākai publikai. Tās palīdz dziļāk atklāt dzejnieka personību un izprast viņa nozīmi Liepājas kultūrvidē, ļaujot spriest par iemesliem, kāpēc dzejnieks ir tik bieži iemūžināts sava laika fotomākslā.

Izstāde iecerēta gan kā veltījums dzejniekam Olafam Gūtmanim, gan arī kā Liepājas fotogrāfu veikuma apzināšana un aktualizācija, kā arī spilgta liecība par vienu noteiktu Liepājas kultūras dzīves laikmetu.

Olafa Gūtmaņa fotoportretu izstāde ir viens no dzejnieka 90. jubilejas gada atceres pasākumiem, tāpēc tās atklāšana sasaistīta ar Letonikas 7. kongresa Liepājas konferenci “Piemares ļaudis un likteņi” 2017. gada 31. oktobrī – 1. novembrī, kuru organizē Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārais institūts.

Plašāk: www.liepu.lv

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.