Atmiņas un mīlestības: Egona Līva stāsta un piemiņas grāmatas atvēršana

Logo_Egons Livs_gramatu atversana.jpg

Sestdien, 5. janvārī, pulksten 15.00 Liepājas Latviešu biedrības namā gaidāmi dubultsvētki, jo tiks atklātas divas jaunas grāmatas – piemiņas grāmata Egonam Līvam "Viņu laiks. Egons un Edīte" un grāmata "Ervīna Krīva mīlestības".

E. Kūlis stāsta, ka viņam bijis liels gods saņemt Egona Līva literāro mantojumu no rakstnieka dzīvesbiedres Edītes Gūtmanes rokām. To pārlūkojot, pirmais, kas iekritis acīs, bijušas intervijas ar vecajiem latviešu jūrniekiem – tālbraucējiem kapteiņiem, stūrmaņiem un matrožiem. Apgāds "Zvaigzne ABC" 2014. gadā tās izdeva grāmatā "Sarunas ar vecajiem jūras vilkiem", par ko bija pateicīgi ne tikai okeānu vēju ārdētie jūrnieki, bet arī lasītāji.

"Nu pienākusi kārta publicēt manuskriptu "Viņu laiks. Egons un Edīte". Tur lasāmas E. Gūtmanes atmiņas par dzīvesbiedru, intervijas ar cilvēkiem, kuru ceļi vairāk vai mazāk krustojušies ar rakstnieka dzīves gaitām. Protams, vieta ierādīta arī līdz šim nekur nepublicētajam darbam "Ceļā ar labām cerībām". Šogad aizrit 95 gadskārta, kopš Egons dzimis. Zēna gados viņš bija aizbēdzis no mājām, lai Liepājas ostā "uzmunsturētos" uz tvaikoņa par kuģa puiku. Toreiz zēns jūras vietā "nobaudīja" tēva siksnu, toties dzīves turpmākajos gados jūra ienāca Egona Līva darbos," atklāj rakstnieks.

Savukārt par otru grāmatu "Ervīna Krīva mīlestības" Ē. Kūlis jokojot saka: "Vai nav intriģējošs nosaukums? Daudzi noteikti domās, ka tur kādas palaidnības slēpjas, bet patiesībā tās ir skaistas un lielas mīlestības."

Grāmatu svētkus muzikālā gaisotnē vadīs Jānis Dreiblats, kurš lasīs stāstu fragmentus, ieintriģējot potenciālos lasītājus.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.