Lasījums / diskusija - Zoje Beka. Piegādātāja.

Logo_Zoe Beck.jpg

Trešdien, 5. decembrī plkst. 18.00 Gētes institūtā Rīgā (Torņa iela 1) notiks Zojes Bekas krimināromāna lasījuma vakars. Lasījuma nobeiguma notiks diskusija. Tās viesi – Zoje Beka (Zoë Beck), Inga Gaile un Daina Volkinšteine – sarunāsies par kriminālliteratūru Latvijā un Vācijā.

… Temzas ūdeņos peld miris narkotiku tirgotājs, bez pēdām pazūd reketieris. Ellija Džonsone zina, ka arī viņas dzīvība ir briesmās – viņa vada Londonas karstāko un vienlaikus arī nelegālāko jaunuzņēmumu: ar viņas lietotnes palīdzību tiek pasūtītas augstākās kvalitātes narkotikas, un tās tiek piegādātas ar droniem. Anonīmi, droši, perfekti noorganizēts.

Viņas uzņēmuma modeli kā apdraudējumu izjūt visa Londonas noziedzīgā pasaule, kas Piegādātāju vēlas redzēt mirušu. Par viņas galvu tiek izsludināta prēmija. Ellija nolemj cīnīties – viņas pretinieki ir spēcīgi, un tie uzglūn uz katra ielas stūra.

Kriminālromāna darbība norisinās Londonā, vairākus gadus pēc Breksita - mārciņas kurss krītas, sociālās problēmas ir stipri saasinājušās, aizvien populārāka kļūst labējā partija, pieaug rasu naids un agresija starp iedzīvotāju grupām. Tiek gatavots referendums par pilnīgu narkotiku aizliegumu (Druxit). Emancipētu, labi izglītotu sieviešu grupa pārstāv pretēju viedokli – viņas vēlas mainīt apreibinošo vielu iegādes un piegādes praksi un rūpēties, lai tā kļūst drošāka un kvalitatīvāka.

Lasījuma nobeiguma notiks diskusija. Tās viesi – Zoje Beka (Zoë Beck), Inga Gaile un Daina Volkinšteine – sarunāsies par kriminālliteratūru Latvijā un Vācijā.

Rakstniece, izdevēja un tulkotāja Zoje Beka (Zoë Beck, īstajā vārdā Henrike Heilande), ir dzimusi 1975. gadā. Studējusi vācu un angļu literatūru. Strādājusi kā redaktore izdevniecībā un kā TV producente. Kopš 2004. gada ir neatkarīga autore. Autores darbi ieguvuši dažādus apbalvojumus.

Inga Gaile, dzimusi 1976. gadā. Plašāk pazīstama kā atzinību un dažādas godalgas ieguvusi dzejniece. Raksta arī prozu un dramaturģiju, darbojas kā teātra režisore.

Daina Volkinšteine ir Kultūras akadēmijas pasniedzēja un studiju programmas “Starpkultūru sakari Latvija - Vācija” vadītāja.

Valoda: Vācu un latviešu valodā ar sinhrono tulkojumu.
Cena: ieeja bez maksas

„Pa neīstām pēdām – kriminālliteratūra kā sabiedrības spogulis“ ietvaros
goethe.de/latvija/krimi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.