Prozas lasījumi 2018 tuvojas!

Logo_Prozas lasijumi 2018.jpg

Aicinām iepazīties ar ikgadējā prozas festivāla "Prozas lasījumi 2018" programmu. Šogad festivāls norisināsies no 4. līdz 9. decembrim, tajā paredzēti vairāki prozas lasījumu vakari un būs arī tradicionālās prozas brokastis.

2018. gada 1. decembrī sāksies prozas festivāls “Prozas lasījumi 2018”, kas vairāk nekā nedēļas laikā ļaus iepazīt līdz šim nepublicētu latviešu un Baltijas kaimiņvalstu autoru jaundarbu lasījumus, informēja festivāla organizatori.

Pēdējie trīs gadi Latvijas literatūrai bijuši zīmīgi – darbu izdevumi tulkojumos pamanāmi izskanējuši un novērtēti ārpus Latvijas robežām – īpaši Lielbritānijā, tā iekļuvusi Latvijas pirktāko un lasītāko darbu topos grāmatnīcās un bibliotēkās, apliecinot savu misiju un spēju tieši un trāpīgi uzrunāt mūsdienu auditoriju un tomēr cīnoties un pierādot tās nozīmīgo lomu un vietu Latvijas izglītības reformas programmās.

Līdzās latviešu prozai Baltijas viesu vakarā būs iespēja iepazīt arī igauņu un lietuviešu jaunākos tekstus Kristinas Sabaļauskaites (Kristina Sabaliauskaite, Lietuva), Birutes Jonuškaites (Birutė Jonuškaitė, Lietuva), Tīta Aleksejeva (Tiit Aleksejev, Igaunija) un Urmasa Vadi (Urmas Vadi, Igaunija) lasījumā.

Sava lasītāja meklējumu ceļā dosies “Aicinājuma” un “Literārās akadēmijas” debitanti. Ģimenes sestdiena ar lasījumiem mazajiem un jaunajiem latviešu prozas cienītājiem, kā ierasts, notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. “Aizgājušā laika meklējumos” jaunie rakstnieki piedāvās interpretācijas par nesenās pagātnes prozas tekstiem, bet mākslas stacijā “Dubulti” (Jūrmala) būs iespēja dzirdēt jaunāko detektīvžanra prozas darbu fragmentus.

Festivāla laikā notiks arī diskusija par mūsdienu latviešu prozas aktualitāti un aktualitātēm. Festivāla noslēguma pasākums – ar domu par rakstnieka vārda brīvību un pieminot Džamalu Hašogi.

46623864_2028987437161388_5703956975587426304_.jpg

Turpinot labās tradīcijas un ienesot jauninājumus, festivāla “Prozas lasījumi” šā gada programmu veidojusi Festivāla padome – Nora Ikstena, Sandra Ratniece, Inga Žolude, Arno Jundze un Osvalds Zebris. Festivāla norisi finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, ''Rixwell Hotels'' un Rīgas mērniecības birojs.

“Prozas lasījumi” ir festivāls ar vairāk nekā divdesmit gadu senu vēsturi (tiek organizēts kopš 1995. gada). Tas ir ikgadējs pasākums, kas no neliela lasījumu vakara rakstnieka Andreja Upīša dzimšanas dienas atcerei ir pārtapis vairāku dienu prozas festivālā, kura laikā dažādos pasākumos ar savu jaunāko darbu vai to fragmentu lasījumiem uzstājas dažādu paaudžu Latvijas rakstnieki un viesautori no citām valstīm. “Prozas lasījumi” laika gaitā kļuvuši par radošu tikšanās vietu autoriem un lasītājiem, kā arī nozīmīgu atskaites punktu pašmāju rakstniecībā, ļaujot apzināties nozares nepārtrauktu attīstību un aktualitāti Latvijas kultūrtelpā.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.