"Mirklis kā sakraments" Jāņa Akuratera muzejā

Logo_Mirklis ka sakraments.jpg

14. novembrī plkst. 18.00 Jāņa Akuratera muzejā (Ojāra Vācieša iela 6a) notiks Latvijas valsts simtgadei veltīts pasākums "Mirklis kā sakraments". Pasākums sniegs ieskatu Jāņa Akuratera ieguldījumā Latvijas valsts idejas tapšanā.

Pasākuma programmā:

Daži mirkļi ceļā uz Latvijas valsti Jāņa Akuratera piezīmēs, rakstos, atmiņās – stāstīs muzeja vadītāja Ruta Cimdiņa un speciālistes Maira Valtere, Ilze Grūbe. Muzikāls veltījums – Ieva Parša (balss), Orests Silabriedis (klavieres). Jāņa Akuratera dzeja – izteiksmīgās runas konkursa skolēniem “Jānis Akuraters un mirklis pirms Latvijas dzimšanas” laureātu lasījumā. Rīgas Angļu ģimnāzijas skolēnu radošo darbu lasījumi.

Jāņa Akuratera temperaments, aizrautība un prasme formulēt un aizstāvēt idejas, kā arī ticība nacionālās mākslas spēkam izvirzīja viņu to norišu epicentrā, kas saistītas ar Latvijas likteni 20. gadsimta pirmajās divās desmitgadēs. Piemēram, 1918. gada 18. novembrī kā Tautas padomes deputāts viņš piedalās Latvijas Republikas proklamēšanā. Savās atmiņās par šo notikumu Akuraters rakstīja: “Lielāko saviļņojumu atnesa brīdis, kad Tautas padomes priekšsēdētāja biedrs Gustavs Zemgals (priekšsēdētājs J. Čakste uzturējās Zemgalē), paziņodams Latviju par neatkarīgu republiku un nobeigdams savu runu, sauca: "Saules mūžu Latvijai! Daudzi publikā šai brīdī raudāja…"".

Vairāk informācijas:

Galvenā speciāliste Maira Valtere

+371 67619934; +371 29254631; +371 26703293; maira.valtere@memorialiemuzeji.lv; akuratera.muz@inbox.lv

Memoriālo muzeju apvienības un Jāņa Akuratera muzeja rīkots publisks pasākums.

Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.