Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi. Pirmizrāde

Logo_Zenta Maurina_Dokumentalie sapni.jpg

21. novembrī plkst. 19.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā (Brīvības iela 49/53) notiks pirmizrāde iestudējumam "Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi". Režisore Kristīne Krūze, lugas autori: Rasa Bugavičute-Pēce, Kristīne Krūze. Nākamās izrādes 7. un 15. decembrī 19.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā 2. stāva lasītāju zālē.

"Mēs būsim tik lieli, cik liela mūsu griba," ir teicis Rainis- Zentas Mauriņas draugs un paraugs literārajā darbā. Šie vārdi apbrīnojami precīzi raksturo arī pašu Zentu Mauriņu. Nepārvarama griba dzīvot pilnasinīgu, piepildītu dzīvi, alkas radīt par spīti sabiedrības stereotipiem, par spīti savai invaliditātei- ar savu dzīvi Zenta Mauriņa pierādīja, ka mūsu spējām robežu nav. Ierobežojumi ir tikai pakāpieni ceļā uz vēl pilnīgāku eksistenci. Tas noderētu katram.

Izrādes ideja radās, lasot Zentas Mauriņas grāmatas. Jau sākot lasīt, bija sajūta, ka varētu par šo izcilo personību veidot filmu vai izrādi, ka man ar to gribas dalīties tālāk. Tas bija tik iedvesmojoši! Man, un es arī domāju- visiem no viņas ir daudz ko mācīties! Zenta Mauriņa bija latviete, sieviete, kas piedzima un dzīvoja 20.gadsimta sākumā, kas, kaut arī kopš 5 gadu vecuma bija ratiņkrēslā, tik un tā darīja to, ko savā dzīvē bija gribējusi. Zenta Mauriņa ar savu darbību jau savas dzīves laikā guva pasaules atzinību, taču Latvijā – padomju laikā- tika noliegta, aizliegta. Joprojām viņa ir viena no visvairāk tulkotajām un starptautisku atzinību guvušām latviešu autorēm, nodzīvojot garu, sarežģītu un mīlestības pilnu mūžu ārpus Latvijas pēc Otrā Pasaules kara.

Izrādes "Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi" radošā grupa:
režisore: Kristīne Krūze;
lugas autori: Rasa Bugavičute- Pēce, Kristīne Krūze;
aktieri: Lauma Balode, Kaspars Dumburs, Anna Nele Āboliņa;
skaņu un mūzikas autors: Mārtiņš Meiers;
scenogrāfija: Dace Sloka;
kostīmu māksliniece: Jana Čivžele;
gaismu māksliniece: Jūlija Bondarenko;
konsultante: Maija Rolava, Zentas Mauriņas piemiņas istabas vadītāja Grobiņā;
Producente: Lauma Balode.

Izrāde ir tapusi ar atbalstītāju, sponsoru un domubiedru vēlību, un pirmizrādi piedzīvos sadarbībā ar Rīgas Centrālo bibliotēku 21.novembrī plkst. 19.00.

Nākamās izrādes 7. un 15.decembrī 19.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā 2.stāva lasītāju zālē Brīvības ielā 49/53.
Biļetes iegādājamas visās Biļešu paradīzes kasēs TIKAI IEPRIEKŠPĀRDOŠANĀ vai www.bilesuparadize.lv

Kontakti: dokumentaliesapni@gmail.com