Tikšanās ar rakstnieci Māru Svīri

Logo_Mara Svire.jpg

Šī gada 27. septembrī plkst. 18.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā notiks tikšanās ar rakstnieci un publicisti Māru Svīri. Sarunu vadīs Mg. Jur. Ilze Puķe.

Vakara gaitā ir iecerēta saruna par aktualitātēm, prozaiķes vērojumiem un jaunāko grāmatu “Nopietni pa jokam. Notikumi, vērojumi, kopābūšana”.
Māra Svīre ir viena no pazīstamākajām latviešu rakstniecēm un publicistēm, kopumā 30 grāmatu autore. Rakstniece visplašāk zināma kā Latvijas Kultūras kanonā iekļautās filmas "Limuzīns Jāņu krāsā" scenārija autore; pēc Māras Svīres scenārija tapusi arī rakstnieka Vladimira Kaijaka romānu tetraloģijas ekranizācija – daudzsēriju filma "Likteņa līdumnieki". Tās ir mūsu kultūras visplašāk pazīstamās un redzamās ikonas.

“ “Mēs Staburagā" – arī tāds varēja būt šīs grāmatas nosaukums,” tā Māra Svīre raksturo savu jaunāko prozas grāmatu, kurā nopietni nenopietnā stilā atklāti 22 amizanti notikumi Māras Svīres un Vladimira Kaijaka vasaras mājā, kurā viņi kopā pavadījuši gandrīz 40 gadus. Brīnišķīgo vietu pašā Daugavas krastā fotoattēlos fiksējis Gunārs Janaitis, kā arī Māra Svīre un Vladimirs Kaijaks.

Ieejas maksa: 2.00 €.
Vairāk informācijas:
67289767
upits@memorialiemuzeji.lv.

Memoriālo muzeju apvienības rīkots publisks pasākums. Foto un videomateriāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.