Dzejas dienas: "Dzejnieki liftā"

Logo_Dzejnieki lifta_KKC.jpg

Dzejas dienu laikā, 14. septembrī plkst. 21.00 Kaņepes kultūras centrā "Dzejnieki liftā" lasīs savu jaunāko dzeju. Pasākumā dzirdēsiet Ingu Gaili, Kristīni Geidu, Jāni Buholcu, Katrīnu Urbāni, Guntu Ristamecu, Ditu Vīksnu, Raimondu Arāju, Elīnu Vendiju Rībenu, Evelīnu Andžāni un Sandru Martu Gruduli.

"Dzejnieki liftā" piedzima 2017. gada jūnija vakarā Ingas Gailes dzīvoklī pirms savas pirmās publiskās uzstāšanās pasākuma. Kopš tā laika viņi turas kopā un, meklējot katrs savu vertikāli, tiecas augšup. Pārāk nepacietīgi, lai kāptu pa kāpnēm, tāpēc izvēlējušies liftu. Jau dzirdēti Rīgā un citviet Latvijā, lasījuši savu dzeju pasākumos, konkursos, festivālos, viņu darbi publicēti literatūras portālos un laikrakstos.

Labāki par kalniem var būt tikai kalni, kuros neesi vēl bijis – savulaik dziedāja Vladimirs Visockis. Kustība augšup ir ātra un asa, tā ir vienmērīgi palēnināta, kustība augšup citkārt ir sānslīde, stāvēšana uz vietas vai pat kritiens lejup. Arī "Dzejnieki liftā" katrs par sevi un visi kopā tiecas atrast jaunus kalnus.