Uz Rīgu peld mana debesu Dole/Ineses Zanderes jubilejas koncerts

Logo_Zandere_koncerts.jpg

2018. gada 24. septembrī plkst. 19.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas "Ziedoņa zālē" skanēs Ineses Zanderes jubilejas koncerts "Uz Rīgu peld mana debesu Dole".

2018. gadā latviešu dzejniece un grāmatu autore atzīmēs savu 60. dzimšanas dienu un šim notikumam par godu Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" un diriģents Māris Sirmais ir izveidojuši koncertprogrammu, kurā tiks atskaņoti latviešu komponistu darbi ar Ineses Zanderes dzeju. Koncerta skaņdarbus vienotā plūdumā savīs aktieru Gunas Zariņas un Kaspara Znotiņa lasījumi.

Atzīmējot Ineses Zanderes 60. dzimšanas dienu, koncertā tiks atspoguļotas daudzveidīgās, bieži vien paralēlās un radikāli atšķirīgās interpretācijas, kas rodas dzejas tekstu mijiedarbībā ar komponistu muzikālajām idejām. Koncerta programmā iekļauti Valta Pūces, Riharda Dubras, Raimonda Paula, Artura Maskata, Pētera Vaska, Ērika Ešenvalda un citu komponistu skaņdarbi, kuros izmantota Ineses Zanderes dzeja.

Koncerta dalībnieki:
Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”
Aktieri Guna Zariņa un Kaspars Znotiņš
Diriģents Māris Sirmais

Apmeklētājiem pirms un pēc koncerta Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrija Drauga telpā būs iespēja vērot Ināras Kolmanes veidoto videofilmu par Inesi Zanderi un citus Latvijas Televīzijas arhīva materiālus, kā arī koncertu un izrāžu ierakstus.
Savu 50 gadu jubileju dzejniece svinēja vietā, kur tagad uzcelta Latvijas Nacionālā bibliotēka - latviešu tautas zinību, garīgā spēka un gaismas simbols. Desmit gadus atpakaļ tur bija tikai pamati, bet šogad dzejniece savu jubileju atzīmēs bibliotēkā, Ziedoņa zālē.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.