Nepie(ciešami) – dzejas lasījumu pievakare

Logo_Nepieciesami_Dzejas lasijumi.jpg

Jaunatvērtajā bārā News Cafe, Bruņinieku ielā 59, Rīgā, šī gada 16. jūnijā sākot plkst. 20.00 būs dzejas lasījumu pievakare. Pasākumā uzstāsies dzejnieki Kristaps Vecgrāvis, Arvis Viguls, Kaspars Zalāns u.c.


Mūs visus tas vieno, taču tas tiek runāts vien aiz slēgtām durvīm. Mūs visus tas vieno, tomēr daudzi no mums pat to vēl neapjēdz. Mūs visus tas vieno, bet ir grūti saprast, vai tas pat ir pareizi.
Viena no atkarības definīcijām, vadoties pēc Oksfordas vārdnīcas, ir “Atrašanās (kāda, kā) varā, ietekmē, patstāvības trūkums”. Tamdēļ liekas absurdi, ka atkarības vien saista ar apreibinošām vielām, intīmiem kontaktiem un veselības degradējošām rīcībām.
Atkarība skar otrā stāva kaimiņieni, kas jūtās nekomfortabli un nervozi no rīta neizlasījusi svaigāko izdevumu vietējam laikrakstam. Atkarība izpaužas tavam tēvam aizmirstot telefonu mājās, jo bija pārāk liela steiga uz ik rīta rituālu – saullēkta piedzīvošanu ar pēdām vēl neiesilušajā jūras ūdenī. Atkarība pielavās tev klāt, kad saproti, ka nespēj aiziet gulēt neuzrakstot mammai īsziņu, lai viņai ir droši sapņi. Atkarība no greipfrūtu sulas pirms pusdienām. Atkarība no laba imidža saglabāšanas sabiedrības acīs. Atkarība no atvadām.
Šis viss ir mūsu ikdiena, apjausta vai nē, veselīga vai bojājoša, apkaunojoša vai kādreiz jau pausta. Un šovakar mēs iepazīsimies ar dažām no tām.

Par godu šīs tematikas apspriešanai, dzejas kultūras popularizēšanai un jaunas iestādes iezīmēšanai kartē, News Cafe piedāvā dzejas lasījumu pievakari.

Domas vokalizēs, liks aizdomāties un iepriecinās mūs ar savu klātbūtni vairāki gan pieredzējuši, gan jauni dzejnieki –
Kristaps Vecgrāvis, Arvis Viguls, Kaspars Zalāns un anonīmais, pārsteiguma viesis.

Starp dzejas rindām muzikālo atmosfēru radīs Kārlis Pūķis ar akustisko koncertu.

Kā arī, ja vēl nejūties drošs sevi saukt par dzejnieku, pierakstīji, tavuprāt, vērtīgas rindiņas iedvesmojoties no jau runājušajiem autoriem vai vienkārši vēlies padalīties ar to vienu dzejoli, ko uzrakstīji to vienu reizi, bet vēl nav bijusi iespēja to paust ausīm, kas vēlās klausīties,
būs iespēja arī izpausties jebkuram pie brīvā mikrofona vakara noslēgumā.

Pasākums norisināsies jaunatvērtajā bārā News Cafe, Bruņinieku ielā 59, Rīgā, šī gada 16. jūnijā sākot no plkst. 20:00 (bārs tiks atvērts jau 19:00) līdz aptuveni 02:00.

Ieeja par ziedojumiem bāra un dzejas kultūras attīstībai. Vispiemērotākajā veidā – iegādājoties kādu malku pie letes, taču skaidri ziedojumi arī, protams, tiks novērtēti.

Pasākums vēl ir tapšanas stadija, tamdēļ neskaidrību un papildus informācijas iegūšanas vēlmei sazināties ar organizatori Žurka Pagrīdē. Kā arī dzejas pārstāvjiem, kas labprāt vēlētos piedalīties pasākumā, sazināties ar organizatori.

Jaunumi vēl sekos (papildināts mākslinieku saraksts, precizēta uzstāšanās secība un laiki utml.), tamdēļ sekojam līdzi ziņojumiem, ierakstam kalendāros sešpadsmito jūniju, meklējam savu ērtāko žaketi un tiekamies pasākumā!

Vairāk informācijas facebook.com

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.