Punctum festivāls: diskusija "Autobiogrāfiski motīvi jaunākajā literatūrā"

Logo_Punctum festivals_diskusija.jpg

Diskusija "Autobiogrāfiski motīvi jaunākajā literatūrā" ir šī gada "Punctum festivāla" atklāšanas pasākums. Pasākums notiks 22. maijā Raiņa un Aspazijas muzejā Rīgā, Baznīcas ielā 30, plkst. 18.30.

Literatūrkritiķe, teorētiķe Ilva Skulte sarunā ar literātiem Jāni Joņevu, Annu Auziņu, Dainu Tabūnu un Rihardu Bargo centīsies noskaidrot, cik liela nozīme jaunākās literatūras radīšanā ir autoru personiskajām atmiņām un pieredzei. Kāpēc pirmās grāmatas nereti ir autobiogrāfiskas? Vai mūsdienu Latvijas literatūrā dominē autobiogrāfiski motīvi? Kādas ir rakstnieku darba metodes, integrējot savas atmiņas literatūrā?


Atzīmējot ceturto pastāvēšanas gadu, literatūras un filozofijas interneta žurnāls "Punctum" Rīgā no 22. līdz 31. maijam rīkos otro "Punctum festivālu", maija nogalē aicinot uz sešiem literāriem pasākumiem, kuros piedalīsies dzejnieki, prozaiķi un teorētiķi no Latvijas un ārvalstīm.

Šogad festivāls veltīts atmiņu motīvam – gan kā literāram paņēmienam (diskusija "Autobiogrāfiski motīvi jaunākajā literatūrā"), gan kā valodas nosacījumam (dzejas vakars „Valoda kā mākonis”), gan plašākā politikas kontekstā (eseju lasījumi "Atmiņu politika kultūrā"). Par savām un svešām atmiņām darbus veidojuši dzejas vakara "Neaizmirstamie" un prozas pasākuma "Atmiņas zem ābelēm" autori. Savukārt amerikāņu rakstniecei Lidijai Deivisai veltīto lasījumu "Gandrīz bez atmiņas" dalībnieki piedāvās savus jaundarbus un tulkojumus. Festivāla autori šogad aicināti apspēlēt atmiņu tēmu gan kā personīgās vēstures vērojumu, gan kā kolektīvās pieredzes atspulgu.

Festivāla atbalstītāji un partneri: Valsts kultūrkapitāla fonds, Amerikas Savienoto Valstu vēstniecība Latvijā, "Rixwell Hotels", "Lux Express", Gētes institūts Rīgā, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā, "Gutenbergs Druka".