Tikšanās ar rakstnieci Ingu Gaili

Logo_Tiksanas ar Ingu Gaili.jpg

Biedrība "Caelum", rīkojot jau piekto lasītāju klubiņa reizi, aicina 23. aprīlī, Pasaules grāmatu un autortiesību dienā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā M stāvā telpā – 15 + plkst. 17.30 uz tikšanos ar rakstnieci Ingu Gaili.

Inga Gaile (1976) sabiedrībā zināma kā dramaturģe, dzejniece un prozaiķe, saņēmusi par saviem darbiem vairākas prestižas balvas literatūrā: Klāva Elsberga prēmiju (par krājumu "Laiks bija iemīlējies", 1999), Annas Dagdas fonda balvu (par krājumu "Raudāt nedrīkst smieties", 2004), Dzejas dienu balvu (par krājumu "Kūku Marija", 2007), Ojāra Vācieša prēmiju (par krājumu "Raudāt nedrīkst smieties", 2004, un "Migla", 2012) u. c. Šogad izdoti divi autores darbi – detektīvromāns “Neredzamie” un dzejas krājums “Lieldienas”, par ko ir runāts Andreja Upīša memoriālajā muzejā, kā arī grāmatu atvēršanas svētkos.

Plānotajā sarunā sava būtiska vieta būs arī romānam “Stikli” (2016) no vēsturisko romānu sērijas "MĒS. Latvija, XX gadsimts", kuru iepriekšējā lasītāju klubiņa tikšanās reizē izraudzījušies lasītāji par nākamās reizes sarunas tematu. Tajā aprakstīts laika posms no 1937. līdz 1939. gadam, kad Latvijā valdīja K. Ulmaņa autoritārais režīms un tāpat kā visur citur Eiropā uzplaukst eigēnikas idejas, kuru ietekmē tiek spriests par to, kā pavairot tautas “augstvērtīgo” daļu. Svarīgi pieminēt, ka romānā aprakstītajā Strenču psihiatriskajā slimnīcā Otrā pasaules kara laikā tiek nogalināti ap 336 – 351 pacientu, kas romānam piedod trauslu un trauksmainu nokrāsu. S. Radzobe atzīmē, ka I. Gailes teksts romānā “spēj lasītāja prātu ievibrēt kā taureņa spārnu viegli raibais atvēziens”, kas raisa patīkamas priekšnojautas.

Gaidīsim ikvienu, kuram ir ko teikt par “Stikliem”, ir vēlme uzzināt par I. Gailes jaunajiem darbiem un uzdot kādus jautājumus autorei!

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.