Izstāde "Eduards Veidenbaums – neiespējamais dzejnieks"

Logo_Veidenbaums_izstade Tartu.jpg

No 5. marta līdz 30. aprīlim Igaunijas Rakstniecības muzejā Tartu norisināsies Latvijas Rakstniecības un mūzikas muzeja izstāde "Eduards Veidenbaums – neiespējamais dzejnieks".

Izstāde ielūkosies pirmā latviešu modernā dzejnieka īsās dzīves pavērsienos, meklējot arī atbildi uz jautājumu, kāda nozīme viņa neilgajā mūžā bija Tērbatas universitātei un pavadītājam laikam Tartu.

Kā ir iespējams, ka cilvēkam, kurš nodzīvoja nepilnus 25 gadus un paspēja realizēt vien niecīgu daļu no sava radošā potenciāla, bija lemts kļūt par latviešu modernās dzejas aizsācēju? Izstāde "Eduards Veidenbaums – neiespējamais dzejnieks" mēģina šķetināt Veidenbauma īsās, bet neparasti piesātinātās dzīves pavedienus.

Lai iedzīvinātu E. Veidenbauma klātbūtni Tartu un aktualizētu viņa dzeju apmeklētāju pieredzes kontekstā, plānotas arī dažādas iesaistes aktivitātes. Pastaigā pa dzejnieka iemīļotajiem maršrutiem būs iespēja iepazīt viņa dzīvesvietas, daloties ar iespaidiem sociālajos tīklos. Izstādes rīkotāji aicina arī katru pašu samēroties ar Veidenbauma sasniegumiem un izglābt kādu viņa dzejoli no iznīcības.

Izstādes "Eduards Veidenbaums – neiespējamais dzejnieks" koncepcijas autors: Marians Rižijs
Kuratore: Lelde Vaivode
Scenogrāfs: Mārtiņš Kalseris
Video māksliniece: Ineta Sipunova
Konsultants un tulkotājs: Marguss Konnula

Izstādes atklāšana: 5. martā pulksten 18.00 Igaunijas Rakstniecības muzejā (Eesti Kirjandusmuuseum), Vanemuise 42, Tartu, Igaunijā.