Stāstu un sarunu pēcpusdienas Lūznavas muižā

Logo_Rancane_LETA.jpg

Jaunu gadu Lūznavas muiža sākusi ar literatūras iedvesmotiem notikumiem – jau sestdien, 13. janvārī, notiks stāstu un sarunu pēcpusdiena ar Annu Rancāni, kurā tiks lasīta dzeja no dzejnieces gaidāmā dzejas krājuma.

Janvāra otrajā pusē notiks muzikāli dzejiska Guntara Rača programma "365", savukārt "Brokastis četratā" un Raibīs muižā sastapsies februārī.

Pērnā gada decembrī Lūznavas muižā notika pirmais literatūrai un sarunām veltītais pasākums – tikšanās ar latviešu bestsellera, romāna "Saplēstās mežģīnes" autori Karīnu Račko, bet šogad literatūras stāstu un autoru iedvesmoti notikumi turpināsies jau rīt, 13. janvārī, plkst. 15, aicinot uz stāstu un sarunu pēcpusdienu ar mūsdienu Latgales spilgtāko rakstītāju – Annu Rancāni. Tā būs iespēja ieklausīties šogad izdošanai gatavotajā jaunajā Annas Rancānes dzejas krājumā. Atklāt Annas rakstīšanas stāstus palīdzēs Sandra Ūdre, 2016. gadā iznākušā romāna par Franci Kempu "Aizlauztais spaits" līdzautore. Romāns saņēmis Latgaliešu kultūras gada balvu "Boņuks 2016" kā gada labākais sniegums literatūrā.

21. janvārī plkst. 12.00 un 15.00 uz tikšanos Lūznavas muižas Sarkanajā zālē aicinās Guntars Račs un draugi, lai muzikālā un literārā gaisotnē vēl mirkli pirms otrās grāmatas izdošanas ļautu izdzīvot pērn iznākušās autora dzejas grāmatas "365" noskaņu. Kopā ar Guntaru muižā viesosies Uģis Tirzītis (ģitāra), Andris Alviķis (bass), bet īpašās viešņas – Kristena Cīrule un Loreta Klibiķe.

Savukārt 10. februārī turpat muižas Sarkanajā zālē notiks kamermūzikas programmas "Pasaules mūzika un latgaliešu dzeja" pasākums, kurā savīsies ansambļa “Brokastis četratā” spēlētā pasaules mūzika klasiska džeza apdarē un latgaliešu literāta Raibuo dzeja arī no 2017. gada beigās iznākušā dzejas krājuma "Pistacejis".

Biļetes uz notikumiem Lūznavas muižā var iegādāties "Biļešu Paradīze" kasēs visā Latvijā un internetā.

Foto: LETA