Kā lietot literatura.lv?

Rīkjoslā esošais vispārējās meklēšanas logs ļaus atrast informāciju visā datubāzē pēc ievadītajiem atslēgvārdiem. Piemēram, ievadot vārdu "Veidenbaums", tiks atrastas gan personas, gan darbi, kuru nosaukumos vai apraksta laukos minēts vārds "Veidenbaums".

Lai meklētu konkrētu personu vai darbu, iesakām izmantot atbilstošās datubāzes sadaļas, kuras atradīsi rīkjoslā.

Sadaļā "Personas" iespējams meklēt personas, kārtojot tās pēc dzimšanas un miršanas datuma. Paplašinātā meklēšana (tabulas kreisajā pusē) piedāvā atrast precīzu personu loku, atlasot tās pēc dzimuma, nodarbošanās, dalības kādā no radošajām organizācijām izvēlētajā laika periodā.

Sadaļa "Darbi" piedāvā iespēju meklēt literāros darbus, kārtojot tos pēc nosaukuma vai publicēšanas gada. Izvēloties paplašināto meklēšanu, darbus varēs meklēt pēc vārda nosaukuma laukā, darba veida, personas vārda, kas iesaistīta darba tapšanā, un tās lomas (autors, tulkotājs, redaktors u.c.), izdošanas gada, vietas, izdevēja un citiem parametriem.

LU LFMI Latvijas un latviešu literatūras vortāla literatura.lv resursi ir izmantojami bez maksas, tomēr, pārpublicējot vai citējot materiālus, atsauce uz literatura.lv ir obligāta. Liela apjoma kopēšana un materiālu izmantojums komerciāliem nolūkiem pieļaujams vienīgi ar rakstisku LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta atļauju.


Kā iesaistīties literatura.lv pilnveidošanā?

Ja esat autors, tulkotājs, literatūrzinātnieks, literatūrkritiķis vai Jūsu profesionālā darbība citādi saistīta ar latviešu literatūras jaunradi, pētniecību, izdošanu, saglabāšanu un nodošanu nākamajām paaudzēm, aicinām aizpildīt literatura.lv Autoru anketu, aizpildot Ms Word anketu (lejuplādēt .docx failu) un atsūtot to uz e-pastu eliterature@lulfmi.lv.

Ja esat literatūras pētnieks, interesents vai varbūt kādas datubāzē esošas personas radinieks un Jums ir zināma informācija, kas vēl nav iekļauta literatura.lv, priecāsimies par palīdzību datubāzes pilnveidošanā, precizējot informāciju un sniedzot jaunas ziņas par literatura.lv iekļauto personu dzīves gājumu un radošo darbību.

Jebkura Jūsu sniegtā informācija palīdzēs pilnīgākas latviešu literatūras datubāzes izveidē!


Kā sazināties ar literatura.lv veidotājiem?

Jautājumu un neskaidrību gadījumā sazinieties ar literatura.lv veidotājiem, rakstot uz e-pastu eliterature@lulfmi.lv.