Tikšanās ar dzejnieku // Māris Salējs un Zane Daugule

55509668_368761450377358_2632123192130404352_o.jpg

Sestdien, 27. aprīlī, pulksten 16.00 radošajā telpā "Austras istaba" (Liepājā, mākslas galerijas "Romas dārzs" pagrabstāvā, Zivju ielā 3) aicina uz tikšanos ar dzejnieku, šoreiz viesos – Māris Salējs un Zane Daugule. Ieeja par ziedojumiem "Austras istabai".Māris Salējs, latviešu dzejnieks, atdzejotājs un literatūrzinātnieks, pagājušā gada nogalē sagaidīja nākam gaismā savu piekto dzejoļu krājumu "Tuvošanās". Māra dzeja nav ekscentriska, šokējoša vai žilbinoša. Tā ar līdzenu, siltu gaismu apmirdz ikvienu, kurš tai tuvojas. Tā liek domāt, ieraudzīt, sajust. Tā pasmaida, reizēm viegli ironiski pasmīn. Šai dzejai piemīt skaista, bagāta un ļoti trāpīga valoda, bez liekām rišām un cilpām lasītāja noķeršanai. Tās nav vajadzīgas, šai dzejai lasītājs tuvojas pats, tās dziļuma un smalkuma savaldzināts.

Grāmatas redaktore ir Zane Daugule, Māra dzīvesbiedre, draugs un atbalsts. Zane raksta gan dzeju, gan dziesmas un pati tās dzied savā gaišajā, dzidrajā balsī, pavadot savu dziedājumu uz ģitāras vai klavierēm.

Nešķiramais dzejas un dziesmas tandēms Zane un Māris ir vienmēr klātesošs visos dziesminieku festivālos un Austrasbērnu koncertos. Kā dalībnieki, kā atbalstītāji, kā īsteni Austrasbērni. Tieši tādus viņus abus sastapsim arī Austras istabā 27. aprīlī. Ar dzeju, ar dziesmām, ar tuvošanos.

Kultūras notikumus "Austras istabā" rīko Austras biedrība, atbalsta mākslas galerija "Romas dārzs", Liepājas Kultūras pārvalde, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Latvijas Nacionālais Kultūras centrs.

Pasākums tiks filmēts un fotografēts. Foto un video materiāli vēlāk tiks izmantoti pasākuma publicitātei (internetā sociālajos tīklos, medijos un citviet).

Uzziņai:
Radošā telpa "Austras istaba" atrodas mākslas galerijas "Romas dārzs" pagrabstāvā, Liepājā, Zivju ielā 3. Šajās telpās Austras biedrības pārstāvji un Austrasbērni pamazām veic gan leģendārās dziesminieces Austras Pumpures kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu, gan arī nodrošina viņas aizsāktā darba turpinājumu, radot vietu dziesmai un dzejai Liepājā. "Austras istaba" tika atklāta 2018. gada 3. martā, un plašākai publikai šobrīd tiek atvērta tikai pasākumu laikā vai iepriekš piesakoties.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.