Sieviete stāstos

Logo_Sieviete.jpg

14. aprīlī, sestdien, plkst. 15.00 ar sarīkojumu "Sieviete stāstos" Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā, Brīvības ielā 38-4, turpināsies Latvijas mutvārdu stāstnieku ikmēneša pasākumu cikls.

Katra pasākuma tēma ir saistīta ar kādu Andreja Upīša labi vai ne tik labi pazīstamu darbu, un aprīlī tas ir romāns "Sieviete", kas tika publicēts 1910. gadā. Latviešu literatūrā tā bija sensacionāla parādība, un Upīts parādīja sevi kā meistaru vīrieša–sievietes sarežģīto attiecību attēlošanā. Romāns izraisīja plašu diskusiju sabiedrībā, savukārt kritikā tas tika atzīmēts kā novatorisks teksts, kas balansē uz reālisma un naturālisma robežas un sasaistās ar vairākiem spilgtiem Eiropas autoru (Balzaka, Flobēra, Zolā) darbiem. "Sieviete" izdota vairākos atkārtotos metienos un kļuva par vienu no sava laika lasītākajiem Upīša romāniem.

2016. gadā "Sieviete" tika iestudēta Latvijas Nacionālajā teātrī; izrādi veidoja režisore un dramatizējuma autore Ināra Slucka; titullomā – aktrise Dita Lūriņa.

14. aprīļa sarīkojums ir veltīts ne tikai Upīša "Sievietei", bet arī sievietes tēmai vispār, un ikviens sarīkojuma apmeklētājs tiks laipni aicināts (bet ne piespiests) piedalīties ar saviem mutvārdu stāstiem par šo mūžīgo un neizsmeļamo tēmu.

Sarīkojumu vada LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks Dr. philol. Guntis Pakalns, piedalās: Liesma Lagzdiņa (Kuldīga), Aelita Ramane (Pilsrundāle), Vilhelmīne Jakimova (Preiļi), Solveiga Boicova (Valmiera), Normans Graustiņš (Baldone) un citi Latvijas stāstnieki.

Ieejas maksa – 2 €.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.