Sarunu vakars: Andris Akmentiņš un Klāvs Sedlenieks

Logo_Andris Akmentins.jpg

16. janvārī plkst. 17.30 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Skārņu iela 10, Rīga) notiks dzejnieka, rakstnieka Andra Akmentiņa un sociālantropologa Klāva Sedlenieka sarunu vakars "Skolotāji".

2018. gadā ar Andra Akmentiņa (īstajā vārdā Andris Grīnbergs) grāmatu "Skolotāji" noslēdzies izdevniecības Dienas Grāmata 13 romānu cikls "Mēs. Latvija, XX gadsimts". Grāmata sniedz ieskatu 50. un 60. gados jeb tā sauktajā Hruščova laikmetā, atkusnī Latvijā, kurā nevar nepamanīt klusējošā vairākuma ciešanas, cenšoties sadzīvot ar padomju sistēmu.

Andris Akmentiņš runā par Latviju kā par valsti, kuru vēsturiski izveidojuši skolotāji un rakstnieki, leģendas un realitāte. Šī tēma arī sasaucas ar izstādi Tieši laikā. Dizaina stāsti par Latviju, kurā ievērojamu latviešu mākslinieku sasniegumi daudzus iedvesmoja 20. gadsimta sākumā un šodien.

"Andra Akmentiņa grāmata "Skolotāji", manuprāt, lieliski iederas pašreizējā mirklī, kad ‘čekas maisi’ tiek vērti vaļā un mums gribot vai negribot ir jāpārskata tas, ko esam domājuši paši par sevi: cik un kā "Latvijas tauta neatzina okupācijas režīmus, pretojās tiem” (kā teikts Satversmes preambulā)? Kā mēs paši vai mūsu vecāki un vecvecāki rīkojās, ka bija jāsastopas ar brutalitāti, nejēdzībām un vienkāršo padomju ikdienu? Mani īpaši interesē vienkāršā cilvēka perspektīva, kurā politiskais patoss bieži vien ir sekundārs, kur sadarbošanās ar "okupācijas režīmiem" kļūst par ikdienas sastāvdaļu un reflektēt par to ir iespējams tikai ar laika distanci." (Klāvs Sedlenieks)

______________________________________________________

DALĪBAS MAKSA: Ieejas biļete izstādē

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.