Rihardam Rudzītim 120: pasākums "Dvēseles dziesma"

Logo_Rihards Rudzitis.jpg

13. februārī plkst 18.00 Aspazijas mājā notiks pasākums "Dvēseles dziesma", kas veltīts dzejnieka Riharda Rudzīša 120. jubilejai.


Šogad aprit 120 gadi kopš rakstnieka un dzejnieka Riharda Rudzīša dzimšanas. Dzimis un uzaudzis Jūrmalā, Mellužos, mācījies Dubultu ģimnāzijā, visu savu mūžu veltījis dzīves jēgas meklējumos, smeļoties garīgās bagātības no antīkās pasaules filozofu atziņām, kā arī austrumu dižgariem. Rihards Rudzītis, kā par viņu izteicās Nikolajs un Helēna Rērihi, – ir rakstnieks, kurš savos darbos spējis apvienot gan izcila dzejnieka, gan arī zinātnieka pieeju. Pagājušā gadsimta 20-tie un 30-tie gadi ir viņa visaktīvākās darbības periods rakstniecībā, kā arī piedaloties un vadot Latvijas Rēriha biedrību. Bet pirmajam biedrības priekšsēdētājam Fēliksam Lukinam Aspazija ir veltījusi rakstu "Apskaidrotais".

13.februārī plkst 18.00 Aspazijas mājā notiek pasākums "Dvēseles dziesma", kas veltīts dzejnieka jubilejai. Atmiņas par tēvu stāstīs mākslas zinātniece Gunta Rudzīte.

Piedalās: Alvils Hartmanis, Guna Rudzīte
Latvijas Rēriha biedrība

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.