Pēterburgas žurnāla "Транслит" prezentācija

Translit-prezentacija-2016.jpg

2016. gada 26. maijā plkst. 20.30 kafejnīca "Bolderāja" (Avotu iela 29, Rīga) notika Pēterburgas žurnāla "Транслит" prezentācija/ performance. Pasākumā piedalījās Jeļena Glazova, Igors Gubenko un Rihards Bražinskis.

Pasākuma programma: 

  • Jeļena Glazova – ievadvārdi, žurnāla vēsture, literāro darbu raksturojums utt.;
  • Igors Gubenko – lekcija-performance, tajā skaitā arī par Tjerī de Dīva (BE) estētisko teoriju (pēc žurnāla "Транслит" Nr. 17 publikācijas materiāliem);
  • Rihards Bražinskis – UD (UZBUDINĀTAIS DIEVS) – performance, kas integrē sevī Jevgēnija Ostaševska (ASV) dzejoļus par DJ Spinozas sarunām ar dievu – no cikla "The Life and Opinions of DJ Spinoza" (pēc žurnāla "Транслит" Nr. 17 publikācijas materiāliem).

"Транслит" ir literāri kritiskais žurnāls, kas tika dibināts 2005. gadā Sanktpēterburgā. Galvenais redaktors ir dzejnieks un kritiķis Pavels Arsenjevs. No 2010. gada "Транслит" sadarbībā ar izdevniecību "Свободное Марксистское Издательство" izdod laikmetīgās dzejas grāmatu sēriju "Kraft". 2014. gadā tika aizsākta teorētisko grāmatu sērija – "Demarche". Vairāk par žurnālu: www.trans-lit.info

Par pasākuma dalībniekiem:

"UD" jeb "Uzbudinātais dievs" ir Riharda Bražinska existential / harsh noise wall solo projekts, kas mentāli bāzēts Žana Pola Sartra filozofijā. Par skaņas izejmateriālu pamatā tiek lietoti dažādi "tukši" audio signāli, piemēram, izejas kanālu šņākoņas, nošļukušas vinilatskaņotāju adatas, TV baltais troksnis u.c., vai arī dažādi statiski field recording materiāli – lietus gāzes, ventilācijas, gāzes noplūdes utt. 

Jeļena Glazova ir pašmāju multimediju māksliniece, dzejniece, festivāla "Dzejnieka asinis" kuratore. Piedalījusies starptautiskajos festivālos un projektos Latvijā, Krievijā, Igaunijā, Lietuvā, Zviedrijā, Austrijā, Vācijā, Nīderlandē, Turcijā utt. Kā vieskomponiste darbojusies zviedru elektroakustiskās izpētes centrā "EMS" Stokholmā, kā arī "WORM" eksperimentālās mākslas centra mūzikas studijā Roterdamā. Sadarbojusies ar tādiem māksliniekiem kā Aleksejs Borisovs (Krievija), Dereks Holcers (ASV/Vācija), Edgars Rubenis (Nīderlande/Latvija), Pīters Kirns (ASV/Vācija), Zane Raudiņa (Latvija), Platons Buravickis (Latvija) u.c. Pirmais Glazovas dzejoļu krājums "Transfēri" (biedrība "Orbīta", 2013) tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai, otrais krājums "Plasma” tika izdots angļu un igauņu valodā 2014. gada maijā Igaunijā (izdevniecība "Paranoia"). 

Igors Gubenko ir filozofs, Latvijas Universitātes pētnieks un mācībspēks, laikmetīgās literatūras un filozofijas žurnāla "Punctum" redaktors. Interešu fokusā franču filozofija, semiotika un estētika. Dzīves laikā noklausījies vairākus ierakstus un izlasījis dažus dzejas krājumus, bet pats nevienu nav izdevis. 

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.