Lekcija "​JĀNIS JAUNSUDRABIŅŠ – GLEZNOTĀJS UN RAKSTNIEKS"

Janis-Jaunsudrabins-lekcija.jpg

2016. gada 27. novembrī plkst. 14.00 Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejā, Alberta ielā 12–9, bija iespēja noklausīties lekciju "Jānis Jaunsudrabiņš – gleznotājs un rakstnieks". Lekciju lasīja muzeja vadītāja Mag. art. Dace Vosa.

Jaņa Rozentāla 150. jubilejas gadā Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs, Alberta ielā 12–9, piedāvā lekciju ciklu "Janim Rozentālam – 150", lai iepazīstinātu ar dažādiem izcilā gleznotāja personības, biogrāfijas un daiļrades aspektiem, kas līdz šim lielai sabiedrības daļai ir bijuši mazāk zināmi.

Lekcijas notiek reizi mēnesī svētdienās, uz tām aicināti visi, kuru interešu lokā ir 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma mākslas vēsture un literatūra.


Jaņa Rozentāla jubilejas gadā tiek izceltas arī tās Latvijas kultūras vēsturē nozīmīgās personības, ar kurām gleznotājs saticies savās dzīves gaitās.

Alberta ielā 12–9, kur dzīvoja Rozentāls ar savu ģimeni, gaidīts viesis bija Jānis Jaunsudrabiņš. Pēc aiziešanas no Venjamina Blūma zīmēšanas skolas, Jaunsudrabiņš pilnveidoja gleznotāja meistarību Rozentāla privātajā mākslas studijā, bet turpat blakus mākslinieka darbnīcai, istabiņā, kur mitinājās Rozentālu ģimenes apakšīrnieks Rūdolfs Blaumanis, viesojās pie rakstnieka, lai konsultētos un atrādītu savu pirmo lielāko prozas darbu – garstāstu "Vēja ziedi".

Rozentālu viesistabā pie lielā ēdamgalda sarunā ar Blaumani un Rozentālu tiek apsvērta izšķiršanās starp divām mākslām – glezniecību un literatūru. Vēlāk izrādīsies, ka Jaunsudrabiņš ir palicis uzticīgs abām. Un, lai gan Jaunsudrabiņš nepieder pie Rozentāla tuvāko draugu loka, viņa atmiņas par jaunības gados satikto meistaru ir saistošas un spilgtas.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.