Latvijai – piecas nominācijas Londonas Grāmatu tirgus Starptautisko Izcilības balvai 2018

Logo_London Book Fair.jpg

Paziņoti Londonas Grāmatu tirgus (London Book Fair) Starptautiskās Izcilības balvas 2018 (International Excellence Awards 2018) pretendenti. Pavisam kopā balvām ir izvirzīti 27 valstu pārstāvji. Visvairāk kategorijām ir izvirzītas Brazīlija, Latvija un Lietuva (5 nominācijas), ASV (4), Igaunija (3) Kanāda (2), Austrālija (2), Polija (2).

No Latvijas 2 kategorijās – Baltijas valstu MĀCĪBU GRĀMATU izdevējs (The Market Focus Baltics Education Publisher Award) un Baltijas valstu PIEAUGUŠO LITERATŪRAS izdevējs (The Market Focus Baltics Adult Trade Publisher Award)nominēts Apgāds Zvaigzne ABC, pēdējā kategorijā nominēts arī apgāds “Dienas Grāmata”. Baltijas valstu Bērnu Literatūras izdevēju īssarakstā ierindojies arī apgāds “Liels un mazs”, bet par Gada bibliotēkas balvu (Library of the Year Award) cīnīsies Latvijas Nacionālā bibliotēka!

Izcilības balva tiek pasniegta sadarbībā ar Lielbritānijas Izdevēju asociāciju (UK Publishers Association) un to sponsorē Hytex. Balva tiek pasniegta septiņpadsmit kategorijās.

Džeksa Tomasa (Jacks Thomas), Londonas Grāmatu tirgus direktore, saka: “Lieliski redzēt 2018. gada Izcilības balvas pretendentus no 27 valstīm. Šis ir vēl nebijis dalībnieku skaits balvas piecu gadu pastāvēšanas laikā. Domāju, ka šis fakts parāda gan Londonas Grāmatu izstādē pārstāvētās grāmatniecības nozares daudzveidību, gan arī dažādību, izaugsmi un plašumu. Grāmatniecības nozares iespaidīgo attīstību raksturo visu nominantu izcilie sasniegumi – viņu apņēmība un kaisle ar dažādu pasākumu palīdzību veicināt interesi par grāmatām ir apbrīnojama. Esmu priecīgs aicināt visus balvu pretendentus uz Londonas Grāmatu tirgu aprīlī, lai viņi varētu dalīties ar saviem sasniegumiem ar citiem izdevējiem.”

Stefans Lotinga (Stephen Lotinga), Izdevēju asociācijas izpilddirektors, saka: “Esam pagodināti atbalstīt Londonas Grāmatu tirgus starptautisko izcilības balvu. Šis ir patiešām izcilu nominantu saraksts, kas atspoguļo izdevējdarbības starptautisko lomu.”

Pasākumā tiks sveikti vēl citu balvu ieguvēji. Ceremonijas laikā tiks pasniegta arī Londonas Grāmatu tirgus Mūža ieguldījuma balva (Lifetime Achievement Award). Londonas Grāmatu tirgus izcilības balvu pasniegšanas ceremoniju var apmeklēt tikai ar ielūgumiem. Tā notiks otrdienā, 2018. gada 10. aprīlī Londonā Olympia halles konferenču centrā.

Ziņas oriģināls: http://www.londonbookfair.co.uk/IEA-shortlist

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.