KURZEMES PROZAS LASĪJUMI 2016

kurzemes-prozas-lasijumi-2016.jpg

Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā 2016. gada 26. novembrī, plkst. 12.00 notika konkurss "Kurzemes prozas lasījumi 2016", kas tika organizēts sadarbībā ar Ventspils bibliotēku un festivālu "Prozas lasījumi".

Galveno balvu Kurzemes prozas lasījumu konkursā ieguva Linda Skranda par stāstu "Zvans", ko varēs dzirdēt Rīgā, "Prozas vakariņās" 7. decembrī, un Laura Vinogradova par stāstu "Lapsas stāsts", kas Rīgā tiks lasīts "Stāstu vakarā" 8. decembrī.

Tika piešķirtas arī vairākas specbalvas. Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja piešķīra iespēju dzīvot rezidencē vienu nedēļu Ligitai Paeglei par stāstu "Autoprieks" un Ērikam Vilsonam par stāstu "Kleperis". Ventspils bibliotēka apbalvoja Gunu Rozi par stāstu "Dzīvas zivis", Ventspils muzejs savu specbalvu piešķīra Ilzei Krišlaukai par stāstu "Simtu gadu".

Konkursam savus darbus kopumā iesūtīja 17 autori: Ligita Paegle, Elīna Jurberga, Ilga Liepiņa, Ingrīda Zaķe, Iveta Šimkus, Laura Vinogradova, Jana Egle, Ilze Krišlauka, Pēteris Tonis, Rolande Bebere, Guna Roze, Marija Anmane, Elza Apkalne, Rodžers de Kūrs (Ivars Ozoliņš), Linda Skranda, Marks Markovs, Ēriks Vilsons.

Galvenā balva bija iespēja piedalīties festivālā “Prozas lasījumi” Rīgā, kas norisināsies no 6. līdz 11. decembrim.

Konkursa žūrijā strādāja literāti  Ieva RupenheiteSvens Kuzmins un Andris Akmentiņš, kā arī Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas direktore Andra Konste un Ventspils bibliotēkas direktore Astra Pumpura.

Pagājušā gadā galveno balvu Kurzemes prozas lasījumu konkursā ieguva Jana Egle par stāstu "Aiziet jūriņā", par kuru viņa ieguva arī galveno balvu Rīgas prozas lasījumos.

"Kurzemes prozas lasījumi" šogad norisinājās jau septīto reizi.


Foto: Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas arhīvs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.