Konference "Meklējumi un atradumi"

Meklejumi un atradumi-2016.jpg

2016. gada 19. maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas 4. stāva zālē (Mūkusalas ielā 3) notika LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta XXVIII konference "Meklējumi un atradumi". 

Konferencē ar referātiem piedalīsies folkloras, literatūras, sociālo un mākslas zinātņu pētnieki, referātos aktualizējot jautājumus, kas saistīti ar dažādu zinātņu nozaru tuvināšanos un starpdisciplinaritāti humanitārajās un sociālajās zinātnēs.

Konferences darbs tiek plānots trīs sekcijās, kas atspoguļo LU LFMI aktuālos pētniecības virzienos. Pirmā sekcija būs veltīta arhīvpētniecībai un padomju laika Latvijas literārās dzīves izpētei. Otrās sekcijas uzmanības centrā būs 19. gadsimta kultūras pētījumi nacionālisma studiju kontekstā literatūras, folkloristikas un preses vēsturē. Trešā un noslēdzošā konferences sekcija pievērsīsies pētījumiem mūzikas zinātnē – koloniālajām un nacionālajām tendencēm Latvijas mūzikas vēsturē, kā arī operas vēsturei un mūsdienu iestudējumiem.

Konferences programma (lejupielādēt PDF).

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.