...kaut šaubās un šaubīsies cilvēka prāts...
Eduardam Veidenbaumam – 150

Veidenbauma konference.jpg

2017. gada 3. oktobrī latviešu dzejniekam Eduardam Veidenbaumam apritēs 150 gadu. Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latviešu literatūras vēstures un teorijas katedra sadarbībā ar Rakstniecības un mūzikas muzeju, Eduarda Veidenbauma memoriālo muzeju “Kalāči” un Tartu Latviešu biedrību rīko zinātnisku konferenci Rīgā, “Kalāčos” un Tartu. Konferenci noslēgsim ar līdzdalību pasākumā “Tērbatas loma Latvijas un Igaunijas valstiskuma izveidē” Igaunijas Nacionālajā muzejā.

Konferences iespējamais referātu loks varētu aptvert visus ar Eduarda Veidenbauma dzīvi un daiļradi saistītos jautājumus, tai skaitā dzeju, atdzejojumus, publicistiku, laikmeta kontekstus, studentu un sadzīves kultūru Baltijā 19. gadsimta beigās un dzejnieka daiļrades recepciju latviešu un cittautu kultūrā.

Konferences eventuālais norises laiks un vietas – 2017. gada 27. oktobris un lielāka pieteikumu skaita gadījumā – arī 26. oktobris (Rīga, Rakstniecības un mūzikas muzejs vai LU Humanitāro zinātņu fakultāte, Memoriālais muzejs “Kalāči”) un 28. oktobris (Tartu, Igaunijas Nacionālais muzejs).

Konference ir paredzēta kā viens no Eduarda Veidenbauma jubilejas gada notikumiem.

Konferences darba valodas: latviešu un igauņu.

Priekšlasījumam atvēlētais laiks: 20 minūtes.

Referātu tēmas konferencei lūdzam pieteikt elektroniski līdz 2017. gada 15. martam.

Dalība konferencē ir bez maksas.

Referāta tēmas pieteikums un reģistrācijas lapa.

Referāta tēmas pieteikums jāsūta uz adresi: liene.kaaposta@gmail.com

Apstiprinājums par pieteikto referātu iekļaušanu konferences darba kārtībā tiks izsūtīts elektroniski līdz 2017. gada 1. aprīlim.

Konferences orgkomiteja:

Iveta Ruskule – RMM

Marians Rižijs – RMM

Māra Grudule, Dr.philol. – LU HZF, LU LFMI

Ieva Kalniņa, Dr.philol. - Latvijas Universitātes HZF

Ilze Salnaja – Värv – Tartu Latviešu biedrība

Tamāra Kurzemniece - Kalāču memoriālā muzeja vadītāja

Liene Kāposta – LU HZF

Attēls no RMM krājuma: Eduards Veidenbaums, pretskatā līdz pleciem. J. Šternberga zīmējums. 1944.gads. Fotokopija. Fotogrāfs: nezināms, RTMM 1550.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.