Jeļena Glazova // autorvakars

Logo_Jelena Glazova.jpg

Hāgenskalna komūnā, Nometņu ielā 49, 8. martā, plkst. 20.00 notiks dzejnieces un mākslinieces Jeļenas Glazovas dzejas autorvakars.

Jeļena Glazova ir dzejniece un multimediju māksliniece, kura savos projektos apvieno attēlu, eksperimentālo skaņu, instalāciju un poētisko tekstu. Piedalījusies starptautiskos festivālos un projektos Latvijā, Krievijā, Zviedrijā, Austrijā, Vācijā, Igaunijā, Lietuvā, Nīderlandē, Turcijā utt. Kā vieskomponiste darbojusies zviedru elektroakustiskās izpētes centrā "EMS" Stokholmā, kā arī "WORM" eksperimentālās mākslas centra mūzikas studijā Roterdamā. Sadarbojusies ar tādiem māksliniekiem kā Aleksejs Borisovs (Krievija), Pīters Kirns (ASV/Vācija), Edgars Rubenis, Dereks Holcers (ASV/Vācija), Konstantīns Katsiris (Kanāda), Zane Zelmene, Platons Buravickis utt. Pirmais Jeļenas dzejoļu krājums "Transfēri"(2013.g. biedrība "Orbīta") tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai (LALIGABA), otrais krājums "Plasma" tika izdots angļu un igauņu valodā 2014.g. Igaunijā (izdevniecība ";paranoia"). Jeļena ir festivāla "Dzejnieka asinis" (Rīga, 2014 - 2016.g.) dibinātāja, kuratore un organizatore, kā arī festivāla "Dzeja bez robežām" (Rīga, 2017.g.) līdzdibinātāja un organizatore. Dzejoļus raksta parsvarā krieviski, poētiskie teksti tika atdzejoti latviešu, angļu, somu, igauņu, zviedru, poļu, lietuviešu valodās.

Pasākumā Jeļena lasīs gan jaunākus un vēl nepublicētus dzejoļus, gan darbus, kas jau tika publicēti, komentējot radošo procesu un dzejoļu publisko "likteni". Noslēgumā būs iespēja uzdot jautājumus.


***

dievs krāso lūpas
dievs ņem tonālo
skatās spogulī
iezīmē acis
iznāk uz ielas
dievs iet pa šoseju
stopēšana nesokas
krēslo
stāvot zem laternas
dievs skatās spogulī
kārto frizūru
meklē sirmu matu
dievs piekrāso lūpas
dievs žāvājas
automātiski
garlaikoti turpina stopēt
tumšs sāk līt
dievs līdz ādai
piestāj mašīna
lukturu gaismā lietus
paveras durvis
dievs priekšējā sēdeklī
met skatus spogulī
mašīna brauc mežā
dievs ierasti atpogā bikses
dievs papleš kājas
(…)
no rīta mežmalā
atrasts cilvēka līķis
bez īpašām pazīmēm
uz rokas
ar sarkanu lūpeni rakstīts
tu man esi dievs

no Punctum publikācijas 14/10/2016 / no krievu valodas atdzejojis Einārs Pelšs

http://www.punctummagazine.lv/2016/10/14/dievs-kraso-lupas/


www.jelena-glazova.com

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.