Imanta Ziedoņa muzeja bibliotēka atklās pirmo lasītavu vilcienā!

Logo_Cela ar gramatu.jpg

"Un tāpēc pirmkārt ir ceļojuma tieksme — šī evolucionārā pasaules griba pēc informācijas apmaiņas jeb informatīvās barošanās. Ceļošana ir viens no pasaules uzturveidiem. Un ceļotājs ir spēka pienesējs, savedējs, stalkers, ekspeditors, locis, izlūks un kas viss vēl ne." /Imants Ziedonis/

Sekojot Imantam Ziedonim svarīgajām vērtībām — ceļot, izzināt pasauli, lasīt un apgūt ko jaunu, Imanta Ziedoņa muzeja bibliotēka radījusi projektu “Ceļā ar grāmatu”, kura ietvaros sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) un AS “Pasažieru vilciens” pirmo reizi vienā dīzeļvilciena sastāvā tiks ierīkota lasītava. Ar trīs grāmatu plauktiem un vairākiem desmitiem grāmatu aprīkotais vilciena sastāvs kursēs visos dīzeļvilcienu maršrutos, dodot iespēju cilvēkiem visos Latvijas reģionos lasīt vilcienā un laiku ceļā pavadīt saturīgi.

Īpašais “lasītavas vilciens” tiks atbilstoši noformēts, ļaujot to atpazīt visiem pasažieriem. Plānots, ka grāmatu krājumi vilciena plauktos tiks papildināti un mainīti ik pēc trīs mēnešiem atbilstoši dažādām tēmām un aktualitātēm. Projekts “Ceļā ar grāmatu” tiks atklāts ar tēmu “Ceļošana”.

Pasākuma programma

12.00 - 12.30 pasākums Rīgas dzelzceļa stacijā

12.30 vilciens Rīga - Sigulda uzsāk ceļu uz Siguldu: brauciena laikā paredzēti literatūras priekšlasījumi, saviesīgas sarunas un pārsteigumi

14.02 - 15.13 vilciens Sigulda - Rīga dodas atpakaļceļā

Mūs atbalsta: AS "Pasažieru vilciens", Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB), Imanta Ziedoņa muzejs.

Ierodoties uz pasākumu, jūs piekrītat, ka iegūtie foto un video materiāli var tik izmantoti mārketinga nolūkos.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.