Guntas Šnipkes grāmatas "Ceļi" atvēršana

Logo_Snipke.jpg

27. aprīlī plkst. 17.00 LCZB filiālē – bibliotēkā "Libris", M. Ķempes ielā 11, Liepājā notiks dzejnieces Guntas Šnipkes grāmatas "Ceļi" atvēršana.

Guntas Šnipkes trešā grāmata "Ceļi" ir spilgti vizuāla, blīva un emocionāli saspringta dzeja, kurā realitātes tēli, pārvēršoties valodā, būvē jaunas telpiskas pasaules. Dzejoļiem dotās dažādu pilsētu "vizītkartes" identificē pieturas un izejas punktus, taču pats ceļojums notiek nevis "pa globusu", bet "galvā" – tur, kur pieredzējums atbalsojas, sāp un pārveidojas. Šajā tekstā praktiski nav nejaušību, lasītājam, ja vien tas nav paviršs ekskursants, dzejolis atklāj rūpīgi izstrādātu domas konstrukciju; detaļa pie detaļas, vārds pie vārda sastiprinās cieši, vienīgajā autorei iespējamajā veidā, pie kura viņa nonāk, spontāno iestrādājot noturīgajā. Pieauguša cilvēka neaizplīvurotais skatiens; ironija un pašironija kā divi suņi, stingri ieķērušies ar zobiem viens otra kažokā, bieži vien dala vienu vārdu, izplēšot no tā atšķirīgas nozīmes; personiskas atsauces, kuras nav nepieciešams ne atšifrēt, ne konkretizēt, bet tikai lietot kā īstenības pierādījumu.

Un, atkāpjoties no šī spilgtā subjektīvā pietuvinājuma, paraugoties uz grāmatu citā distancē un mērogā, kļūst redzams, ka te no dzīves un valodas uzbūvēta Latvija. – Inese Zandere

Grāmatas tapšanu atbalstījusi Ventspils Starptautiskā rakstnieku un tulkotāju māja.

Grāmatas izdošanu finansiāli atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Kultūras pārvalde".

30167328_1694169850669641_3340151809601980858_.jpg

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.