Grāmatžurnāla "Satori" atvēršana un LMA studentu darbu izstāde

Satori-ilustrets.jpg

Interneta žurnāls "Satori.lv" piedāvā jaunu literatūras, publicistikas un mākslas grāmatžurnālu "Satori", kura pirmā numura tēma ir plūdi. Grāmatžurnāla atvēršanas pasākums notika 30. novembrī plkst. 19.00 Kaņepes Kultūras centrā.

Vienlaikus tiks atklāta arī Latvijas Mākslas akadēmijas studentu izstāde "Satori. Ilustrēts".

Satori_vaks.jpg

"Satori.lv" ir interneta žurnāls, kas regulāri publicē daiļliteratūru, recenzijas un rakstus par kultūru. "Satori" grāmatžurnāls Nr. 1 ir jauns drukāts izdevums, kas apkopo jaunāko latviešu prozu, dzeju un dokumentālo prozu, iezīmējot jaunas autoru paaudzes veidošanos. Tajā piedalījušies  Inga ŽoludeInese Zandere, Jānis Ķīnasts, Kārlis Vērpe,  Pauls BankovskisHenriks Eliass ZēgnersKārlis VērdiņšInga GaileAnna Auziņa, E. F. Kuks, Pēteris Pūrītis, Ieva MelgalveAivars Madris un citi.

Izdevums satur vairākus literāros manifestus un esejas, kurās apspēlēta plūdu tēma kā universāla metafora mūsdienu cilvēka bailēm no nepārvarama dievišķa, kosmiska, sociāla vai garīga spēka. Sadarbībā ar Latvijas māksliniekiem un fotogrāfiem izdevumu papildina mākslas darbi, kas tapuši kā ilustrācijas konkrētiem tekstiem vai patstāvīgi komentē plūdu tēmu. Grāmatžurnāla dizaineri ir Aleksejs Muraško (VCG) un Toms Mrazausks, savukārt vāka ilustrācijai izmantots Miķeļa Fišera kokgriezums. "Satori" grāmatžurnāls paredzēts kā ikgadējs izdevums.

Grāmatžurnāla atvēršanas svētki notiks trešdien, 30. novembrī, plkst. 19:00 Kaņepes Kultūras centrā, Skolas ielā 15. Vakara programmā paredzēti "Satori" grāmatžurnāla Nr. 1 autoru lasījumi un dzejas performances, kā arī tiks atklāta unikāla izstāde "Satori. Ilustrēts". Kopš 2015. gada Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas apakšnozares ilustrācijas klases (pasniedzēja – Rūta Briede) studenti sadarbojas ar portālu "Satori.lv". Sadarbības laikā studenti ir izveidojuši ilustrācijas vairāk nekā desmit mūsdienu latviešu prozas un dzejas darbiem. Izstādē varēs aplūkot ilustrāciju oriģinālus, kas tapuši laikā no 2015. līdz 2016. gadam. Izstādē piedalās: Anete Bajāre, Elīna Brasliņa, Rūta Briede, Anita Rupeika, Dārta Stafecka, Lote Vilma Vītiņa un Anna Zvaigzne.

Satori_ilustrets_plakats.jpg

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.