Grāmatas "Rūķu vakara pasakas" atvēršana

Ruku-vakara-pasakas.jpg

2016. gada 8. decembrī plkst. 18.30 radošajā telpā "Ideju bode" notika Ģirta Ančevska otrās grāmatas "Rūķu vakara pasakas" atvēršanas svētki. Izdevniecība "Poligrāfijas aģentūra" izdotajā grāmatā apkopotas 39 pasakas, kas tapušas piecu gadu laikā.

Atklāšanas sarunu vadīs Ieva Ančevska, portālu informēja "Ideju bodes" īpašniece Krista Kalnarāja.

Pasakas ilustrējuši uzņēmuma "Lesjofors" darbinieku bērni, tādējādi kļūstot par šīs grāmatas izdošanas piedzīvojuma līdzdalībniekiem.

Grāmatas pēcvārdā Inese Krūmiņa raksta: "Pasakas pastāv visās kultūrās. Senas, ar sen pagājušu laiku tēliem un notikumiem, un jaunas, atbilstošas mūsdienu cilvēku pasaules skatījumam un domāšanas veidam. Un katra no tām mums kaut ko pasaka. Pasaka ļauj saprast, kā dzīvot dzīvi drosmīgāk, godprātīgāk, veiksmīgāk, mierīgāk un labāk. Pasaka neuzbāžas, tā tikai pasaka. Mazliet pasaka priekšā… Ģirts Ančevskis šajā grāmatā lieliem un maziem lasītājiem ļauj izgaršot dzīvi ar viņam raksturīgo smalkuma un viegluma sajūtu. Laba lasāmviela, vienlaicīgi skaidra un arī daudzslāņaina. Te būs ko klausīties gan zinātkāriem pirmsskolniekiem, gan dzīves pieredzējušiem vecākiem un vecvecākiem, gan arī simboliskās domāšanas cienītājiem."

Autors stāstīja, ka teksti pie viņa nākuši lēni un nesteidzīgi, un nereti, sākot pasaku rakstīt, viņš nemaz neesot zinājis, kā tā beigsies. Par iniciatoru tekstu apkopošanai kļuvis tas, ka Ģirts pats kļuvis par vectētiņu. Pēc kāda laika kolēģes Gita un Evita sākušas mudināt izdot grāmatu. Ģirts Ančevskis: "Es joprojām mācos dzīvot, ļaujoties plūdumam. Arī grāmata tapa tā – pati savā mīlestības plūdumā, iesaistoties daudziem cilvēkiem. Piemēram, ilustrācijas zīmēja uzņēmumos "Lesjofors" strādājošo darbinieku bērni. Jā, man ir sajūta, ka šo grāmatu ieskauj brīnišķīgs mīlestības lauks un tā nonāks tieši pie tiem lasītājiem, kuriem tā būs vajadzīga."


Foto: publicitātes foto

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.