Dzejnieki liftā un Raups

Logo_Dzejnieki lifta un Raups.jpg

"Dzejnieki liftā" un Edvīns Raups satiksies grāmatu veikalā "Bolderāja" 30. janvārī plkst. 19.00. Pasākumā skanēs Raupa dzeja, jauno dzejnieku un paša autora lasījumā, norisināsies saruna par dzeju, dzīvi un nāvi, kurā iesaistīties varēs arī pasākuma apmeklētāji.


Edvīns Raups ir viens no spilgtākajiem Latvijas dzejniekiem, kas savu radošo ceļu uzsāka Atmodas gados. Viņš ir septiņu dzejas krājumu autors: Vēja nav (Liesma, 1991.); Dzīvo damies (Egmont Latvija, 1995.); 33 mīklaini dzīves gadi un dzejoļi (Likteņstāsti, 1997.); Uzvāri man kaut ko pārejošu (Preses nams, 2002.); Putn (Jānis Roze, 2008.); Mirklis šis (Jānis Roze, 2013.) un Ugunsnedrošs pulss (Jānis Roze, 2016.). Pazīstams arī kā izcils atdzejotājs un tulkotājs no spāņu, portugāļu, krievu un angļu valodām (sniedzis latviešu lasītājiem Hulio Kortasara, F. Garsijas Lorkas, Horhes Luisa Borhesa un citu klasiķu darbus). Saņēmis vairākas literatūras balvas un prēmijas.

"Dzejnieki liftā" ir autoru grupa, kuras dalībnieki 2017. gadā nejauši iekāpuši vienā liftā (Literārās akadēmijas Dzejas meistardarbnīcā) un kopā uzsākuši savu ceļojumu dzejas pasaulē.

Ieskatam video:
Toms Treibergs un Svens Kuzmins LR1 raidījumā "Cienījamie lasītāji" lasa Edvīna Raupa otro dzejas krājumu "Dzīvo damies".
https://ej.uz/raupsdzeja

Fragments no studijas "Deviņi" dokumentālā materiāla par Edvīnu Raupu ciklā "Rakstnieks tuvplānā". Edvīns Raups lasa savu dzeju 2010. gada augustā.
https://www.youtube.com/watch?v=PmkBvwNTwBs

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.