"Austras istabā" notiks ikmēneša tikšanās ar dzejnieku

c02945e104d4347136761f4667b3611a8bb7b58b.jpg

Sestdien, 16. februārī plkst. 16.00 radošajā telpā "Austras istaba" (Liepājā, Zivju ielā 3) notiks ikmēneša tikšanās ar dzejnieku. Šoreiz viesos būs Arnis Mincenhofs.

Dzejas pasākumu veidotāja rakstniece Jana Egle stāsta: "Arnis Mincenhofs ir dzejnieks un atdzejotājs, kura vārds cieši saistīts ar Liepāju, kaut arī nu jau vairāk nekā desmit gadu viņš dzīvo, strādā un dzeju raksta Rīgā. Taču savas pirmās dzejas rindas, pirmās publikācijas Arnis sagaidīja laikā, kad studēja toreiz vēl Liepājas pedagoģijas akadēmijā. Smeldzīgi skarbs un vienlaikus romantisks savu iekšējo pretrunu izdziedājums, ilgu putni un smejošas vijoles Mincenhofa dzejā ļauj kopā ar autoru balansēt uz šauras virves, zem kuras ir bezdibenis. Un noturēties. Arnim Mincenhofam iznācis viens dzejas krājums "Par vijolēm un citiem zvēriem". Pēdējā laikā notikušas vairākas publikācijas dažādos izdevumos, pārsvarā atdzeja no zviedru valodas. Arņa dzeja uz jaunu dziesmu sacerēšanu iedvesmojusi arī dziesminiekus."

Ieeja pasākumā ir par ziedojumiem Austras biedrībai "Austras istabas" izveidei un labiekārtošanai, Austras Pumpures kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanai un viņas ideju turpinājumam, informē Austras biedrības projektu vadītāja Inese Muižniece.

Kultūras notikumus "Austras istabā" rīko Austras biedrība, atbalsta mākslas galerija "Romas dārzs", Liepājas Kultūras pārvalde un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Radošā telpa "Austras istaba" atrodas mākslas galerijas "Romas dārzs" pagrabstāvā, Liepājā, Zivju ielā 3. Verot durvis "Austras istabai", Austras biedrības pārstāvji un Austrasbērni vēlas pamazām veikt gan leģendārās dziesminieces Austras Pumpures kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanu, gan arī nodrošināt viņas aizsāktā darba turpinājumu – radīt vietu dziesmai un dzejai Liepājā. "Austras istaba" tika atklāta 2018. gada 3. martā, un plašākai publikai šobrīd tiek atvērta tikai pasākumu laikā vai iepriekš piesakoties.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.