Aspazijas Kopoto rakstu 2. sējuma atvēršana

Logo_Aspazija_Kopoti raksti.jpg

8. martā plkst. 14.00 Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā Raiņa bulvāri 19 notiks Aspazijas Kopoto rakstu (10 sējumos) 2. sējuma atvēršanas svētki.

Kopoto rakstu 2. sējums veltīts Aspazijas agrīnajai dzejai un liroepikai (1. sējumā apkopotas agrīnās lugas). Līdz ar viņas oriģināldarbiem 2. sējumā publicēti saistoši materiāli no literatūrkritiskās domas vēstures (Jāņa Asara “Aspazija un viņas dzeja” (1904), Pētera Birkerta “Mīlas filozofija Aspazijas lirikā” (1936)) un pirmpublicējumi par Aspaziju mūsdienu skatījumā – Ausmas Cimdiņas ievads un komentāri, Ilzes Rūmnieces un Ievas Kalniņas ieskati Aspazijas dzejā un liroepikā, Oresta Silabrieža apcerējums par Aspazijas dzeju mūzikā, atgādinot, ka viņas dzejas ceļu cauri laikiem un mūsdienu jaunrades procesos spilgti apliecinājusi tās dzīvotspēja skaņu mākslā u.c.

Kopoto rakstu 2. sējums ir izstrādāts “Latvijas Universitātei 100” ideju gaismā, par galveno mērķi izvirzot Latvijas nacionālo dārgumu aktualizāciju, izpēti un iesaisti mūsdienu zinātnes, izglītības un kultūras procesos, kā arī LU humanitārās kultūras profila atpazīstamības vairošanu, valstiski nozīmīgu zinātnes, kultūras un izglītības projektu realizācijā apvienojot vairāku valsts zinātniski pētniecisko un kultūras institūciju, kā arī privātpersonu iniciatīvas.

Izdevums ir bagātīgi ilustrēts un laists klajā ar Latvijas Universitātes, Latvijas Valsts Kultūrkapitāla fonda un Valsts pētījumu programmas “Letonika” finansialu atbalstu.

8. marta Atvēršanas svētku programmā:

  1. Aspazijas dzeja mūzikā: Orests Silabriedis, Ieva Parša & co;
  2. LU prorektores prof. Inas Druvietes, LU Humanitāro zinātņu fakultātes dekānes prof. Ilzes Rūmnieces, LU Akadēmiskā apgāda direktores Aijas Rozenšteines uzrunas;
  3. Rakstu sastādītājas un zinātniskās redaktores prof. Ausmas Cimdiņas stāstījums par projekta koncepciju un 2. sējuma galveno saturu;
  4. Tikšanās ar izdevuma veidotājiem un LU Akadēmiskā apgāda grāmatu galds.

Visi interesenti laipni aicināti!

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.