Andreja Upīša muzejā notiks "Poetry Latvia" dzejas slams

slams.jpg

17. novembrī “Poetry Latvia” sadarbībā ar Andreja Upīša memoriālo muzeju Rīgā, Brīvības ielā 38-4, rīko dzejas slama vakaru. Ieeja pasākumā no plkst. 18.30, pasākuma sākums – plkst. 19.00. Ieeja pasākumā – par ziedojumiem.

Dzejas slams šobrīd ir viena no vitālākajām un enerģiskākajām dzejas kustībām pasaulē, kas daudzviet atdzīvinājusi interesi par mūsdienu dzeju. Slama dalībnieki piedalās sacensībās, kurās izpilda savus oriģināldarbus auditorijas priekšā; žūrijas un skatītāju balsojumā tiek noteikts sacensību uzvarētājs.

Dzejas slama sacensības sastāv no trīs dzejas performanču raundiem, un katram dalībniekam jāsagatavo trīs dzejoļu izpildījumi. Dzejoļi drīkst būt dažādas tematikas, stila un izteiksmes, bet tiem jābūt dalībnieka oriģināldarbiem. Katrs dzejolis nedrīkst būt garāks par trīs minūtēm, un to var izpildīt, gan lasot no lapas, gan runājot no galvas.

Pirmajā kārtā 10 dalībnieku lasa vai deklamē tikai vienu dzejoli. Pēc tās notiek vērtēšana. Otrajā kārtā iekļūst 5 dalībnieki, kuriem ir augstākais vidējais vērtējums. Tiek dota iespēja izpildīt otro sagatavoto dzejoli. Arī tie tiek vērtēti. Trešajā kārtā iekļūst tikai 3 dalībnieki. Tie izpilda trešo dzejoli, un pēc tā tiek noteikts slama uzvarētājs.

Dzejniekus vērtē gan no satura un formas, gan no izpildījuma un performances aspekta, un dalībniekiem piešķir atzīmes no 1 līdz 10. Vidējā vērtējuma aprēķināšanai netiek ņemts vērā augstākais un zemākais vērtējums, no atlikušajiem tiek noteikts vidējais.

Lai piedalītos dzejas slamā, ir jāsūta pieteikums “Poetry Latvia” feisbuka kontā – http://facebook.com/PoetryLatvia –, tam pievienojot trīs dzejoļus.

17. novembra dzejas slama žūrijā būs: rakstnieks, raidījuma “Cienījamie lasītāji. Etīdes par literatūru” veidotājs Svens Kuzmins, reperis un mūziķis Ansis Kolmanis, literatūras kritiķis un dzejnieks Aivars Madris. Katrā sacensību kārtā par ceturto žūrijas dalībnieku kļūst kāds no pasākuma apmeklētājiem.

Slama uzvarētājs saņem naudas balvu – 100 €, ko piešķir automašīnu transporta un loģistikas kompānija “Kurbads” –, kā arī Dirty Deal Audio mate tējas (#DDAMate) dzērienu kasti. Pārējie finālisti saņem veicināšanas balvas.

Pasākumu atbalsta: Kurbads, Dirty Deal Audio, #DDAMate, Benji Knewman, Mansards, ITK Kit.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.