Akcija "Īpaša grāmata īpašā plauktā"

001140540001 g.jpg

2016. gada 21. maijā Rīgā, Arkādijas parkā, ikgadējo Pārdaugavas svētku laikā tika uzsākta Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) akcija "Īpaša grāmata īpašā plauktā".

Dienas gaitā darbojās īpašais LNB grāmatu pieņemšanas punkts, sniedzot iespēju ikvienam dāvināt bibliotēkas Tautas grāmatu plauktam sev nozīmīgu grāmatu. Vakarā, sākoties Muzeju naktij, no plkst. 19.00 līdz 23.00, grāmatu pieņemšanas punkts darbu turpinās Gaismas pilī.

Uzdāvinātās grāmatas papildinās tos izdevumus, kuri Tautas grāmatu plauktā nogādāti kopš 2014. gada, kad ar LNB un nodibinājuma "Rīga 2014" akciju "Gaismas ceļš – grāmatu draugu ķēde" tika atklāta Rīgas–Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programma.

"Kāpēc dāvināt? Mēs vēlamies, lai bibliotēkā būtu īpaša vieta, ko veidojuši cilvēki paši – līdzdarbojoties. Tāpēc mums ir svarīgi, lai grāmatā būtu stāsts, kas vēsta par katra dāvinātāja individuālo vēsturi; par to, kas nav izlasāms enciklopēdijās vai romānos. Par ikdienu, nejaušībām, sajūtām vai uzskatiem. Par to, kas citādi nogrimtu laika plūdumā,” stāsta Tautas grāmatu plaukta komanda.

Varbūt grāmatā ir iespiests zīmogs vai palicis kafijas traips, atzīmēti mīļākie citāti? Taču varbūt tā iegādāta par pirmo algu vai apceļojusi pasauli? Tautas grāmatu plauktā nokļuvušie vēstījumi tiks glabāti mūžīgi! Plaukta saturs arī sniegs priekšstatu par attieksmi pret lasīšanu un kultūru nemierīgajā informācijas laikmetā.

Kopumā Tautas grāmatu plauktā līdz LNB 100. jubilejai 2019. gada 29. augustā plānots ievietot aptuveni 15 000 grāmatu. Šobrīd tajā mājvietu radušas jau teju 5000 grāmatu.

KĀ PIEDALĪTIES AKCIJĀ

  • Izvēlies vienu īpašu grāmatu, ko dāvināt Tautas grāmatu plauktam;
  • Ieraksti titullapā vēstījumu, kāpēc Tu dāvini tieši šo grāmatu (valodai nav nozīmes);
  • 21. maijā dodies uz Pārdaugavas svētkiem Arkādijas parkā, kur darbosies bibliotēkas grāmatu pieņemšanas punkts vai, sākoties Muzeju naktij, no plkst. 19.00 līdz 23.00, uz Gaismas pili;
  • Paņem līdzi jau aizpildītu vai aizpildi uz vietas dāvinājuma veidlapu (pieejama www.tautasgramatuplaukts.lv);
  • Nodod grāmatu bibliotekāram;
  • Saņem apliecinājumu par dāvinājumu;
  • Paldies! Viss paveikts!

TGP5.jpgProjektu īsteno Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Informatīvais atbalsts: Latvijas Radio, Latvijas Televīzija, "IR", "DELFI", "Latvijas Avīze".

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.