Svens Kuzmins

lv
Ziņot redaktoram

Darbi: Darba autors (6); Tulkotājs (1); Atdzejotājs (1); Sastādītājs (1); Redaktors (1); Mākslinieks (4); Recepcijas persona (6)

VārdsSvens Kuzmins
KopsavilkumsSvens Kuzmins (1985) – rakstnieks. NERTEN teātra režisors un aktieris, radio raidījuma "Cienījamie lasītāji. Etīdes par literatūru" veidotājs. Stāstu krājuma "Pilsētas šamaņi" (2016) un romāna "Hohma" (2019) autors. Svena Kuzmina stāsti tulkoti angļu, krievu, lietuviešu, igauņu un spāņu valodā.
Citātu galerija

Par stāstu krājumu "Pilsētas šamaņi" (Dienas Grāmata, 2016)

"Kas saveidotos, ja Jāni Ezeriņu sakrustotu ar Eriku Ādamsonu? Jautājums, protams, pirmkārt, tīri retorisks, otrkārt, pastulbs, jo literatūrā šāda "selekcija" nav nedz iespējama, nedz vajadzīga, bet, ja arī kāds drusku tērēts autors pilnā nopietnībā gluži apzināti mēģinātu ko tamlīdzīgu piekopt, tas viņam nobruģētu taisnu taciņu uz makulatūras saiņiem. Tomēr, lasot "Pilsētas šamaņus", nudien rodas sajūta, ka abu tikko piesaukto rakstnieku labdabīgās ēnas kādubrīd stāvējušas Svenam Kuzminam aiz muguras (nē, viņš nenodarbojas ar šamanisku pagājības autoru garu izsaukšanu, ēnas pašas izvēlas, kur un kāpēc nostāties). No Ezeriņa – drusku pasausi lakoniskā stilistika, prasme neticamo un muļķīgo pārtapināt ticamajā un jēdzīgajā un "nejaušās sakritības" princips, no Ādamsona – ironiskā autora klātbūtne, ironiju gan pa druskai slāpējot ar neuzbāzīgi moralizējošām inkrustācijām, bet jo sevišķi – "smalkās kaites", kas latviešu prozā nudien pārtapušas hroniskā sērgā, jo retais autors bez tām spēj iztikt: mazliet skumji groteskas nobīdes personāžu psiholoģijā, visādi kompleksi, uzmācīgas idejas, dīvainības. No abiem – apziņa, ka literatūra ir ellīgi aizraujoša spēle, bet spēle cilvēka esamībā – tā ir visnopietnākā un cienījamākā nodarbošanās.

Berelis, Guntis. Svena Kuzmina prozas recepte. Punctum, 26.07.2016.
Nodarbespublicists
mākslinieks
rakstnieks
aktieris
prozaiķis
Dzimšanas laiks/vieta07.10.1985
Apbalvojumi26.08.2016
Ventspils
Ventspils
Ventspils pilsētas domes izcilības stipendija par stāstu krājumu "Pilsētas šamaņi".

:Nav norādīta kategorija
Tiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsVietas tipsTeksta fragments
   
1Ventspils
(Ventspils)
26.08.2016ApbalvojumiPilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.