Semjons Haņins

lv
Ziņot redaktoram

Kolekcijas (1)

Darbi: Darba autors (12); Tulkotājs (1); Atdzejotājs (8); Sastādītājs (4); Redaktors (2); Komentāra autors (2); Recepcijas persona (7)

Attēli: Persona attēlā(1)

VārdsSemjons Haņins
Dzimtais vārdsAleksandrs Zapoļs
Profesionālā darbība
Dzejas publikācijas kopš 1997. gada. Kopš 1999. gada darbojas krievu dzejnieku tekstgrupā „Orbita”, veidojis almanahus "Orbīta" (kopš 2000), piedalījies dzejas lasījumos un performancēs dažādās valstīs.
Tulko latviešu dzejnieku dzeju krievu valodā. Viņa darbi publicēti Maskavā izdotajās krievu dzejas antoloģijās "Девять измерений" un "Освобождённый Улисс", kā arī "Orbītas" almanahos un dzejas izlasēs dažādās valodās. Izdevis divus bilingvālus dzejoļu krājumus krievu valodā un latviešu atdzejojumā "tikko" (2003) un "peldus" (2013). Viņa dzejas izlases iznākušas čehu valodā (2009) un ukraiņu valodā (2015).
2011. gadā iznāk viņa sastādītā antoloģija "Latviešu krievu dzeja", kurā apkopoti dažādu latviešu autoru krievu valodā sarakstītie dzejoļi.
Citātu galerija

Par dzejas izlasi "Bet ne ar to" (Neputns, 2017)

"Haņina dzejoļi sākas brīdī, kad pieredzes kulminācija ir atšķēlusi autoru no piedzīvotā ar mērķi, lai viņš savu pieredzi deformētu valodā. Šeit dzejas subjekta izteiksme visprecīzāk būtu raksturojama kā meditatīva introspekcija, kurā no pieredzes tiek atskaldīti galvenie dzejoļa tapšanas cēloņi, ar kuriem operē autora balss un kuri, pārveidoti apātiskā elektriskā strāvā, rezultējas pagurumā, kas seko pēc izlādes. Haņins visai veikli savu valodu un poētiku ir atsvabinājis no jebkādām iespējām tai uztiept tradicionālus dzejas interpretācijas līdzekļus, viņa arsenāls pieprasa ko citu. Viņa dzejoļi drīzāk ir iztēles vingrinājumi, kuri, pielāgojot tos savai apziņai, padara jebkādus domāšanas modeļus neskaidrus, un, runājot par tiem, saprotamības kļūst arvien mazāk. Autors atļaujas ievīt tekstā tieši tik daudz detaļu, lai, tās saliekot kopā kā puzli, lasītājs spētu savā apziņa projicēt vēstījumu, kuru atkodējot var nolasīt arī "emocionalitāti", kas ierasti tiek saistīta ar labu dzeju. Te jāatzīmē, ka Haņina teksti ir ārkārtīgi trausli un necieš varmācīgu intervenci; tie izsaka spriedumu un neļauj tam pretoties."

Ķirķis, Raimonds. Viedais biklums. Punctum, 15.12.2017.
Nodarbesdzejnieks
literatūrzinātnieks
atdzejotājs
Dzimšanas laiks/vieta01.09.1970
IzglītojiesTartu universitāte
Studējis krievu valodu un literatūru.

1997
Latvijas Universitāte
Filoloģijas fakultāte.
Bakalaura grāds (1994), maģistra grāds (1997).
Dalība organizācijāsOrbīta
Rīga
Rīga

:Nav norādīta kategorija
Tiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsVietas tipsTeksta fragments
   
1Rīga
(Rīga)
(Nav norādīts)Dalība organizācijāsPilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.